مزایای برش حکاکی با دستگاه cnc برش لیزر

مزایای برش حکاکی با دستگاه cnc برش لیزر
10/09/2015

مزایای برش حکاکی با دستگاه cnc برش لیزر: استفاده از دستگاه های برش حکاکی لیزر دارای مزیت های گوناگونی است و همین مزیت ها باعث شده است که در بسیاری از صنایع مورد استفاده قرار گیرد.

روش ها و دستگاه های مختلفی به منظور برش و حکاکی بر روی فلزات استفاده می شود از جمله:
♦    حکاکی و برش با دستگاه لیزر
♦    حکاکی و برش با دستگاه CNC فرز
♦    حکاکی و برش به روش الکتروشیمیایی
♦    حکاکی لیزری به روش ضربه ای،
♦    حکاکی با ابزارهای دستی.

برخی مزایای حکاکی با استفاده از لیزر نسبت به سایر روش ها عبارتند از :

الف) دقت و ظرافت بالا
به دلیل استفاده از پرتو لیزر با قطر کم و هچنین استفاده از تکنولوژی CNC  و کنترل کامپیوتری شما می توانید انواع طرح ها و نقش ها را بر روی جسم مورد نظر با دقت خوبی پیاده کنید. که نمونه ای از آن حکاکی تصویر است که این خود نشانه ای بر دقت و ظرافت کار با لیزر می باشد.

ب) سرعت حکاکی:
یکی از مزایای حکاکی لیزر برخورداری آن از سرعت بالا می باشد و آن به علت اثر گذاری بر روی سطوح با استفاده از اشعه لیزر بدون نیاز به براده برداری است  که باعث می شود عملیات برش و حکاکی با سرعت بالایی صورت گیرد.

پ) عدم تولید پیلیسه و آلودگی صوتی:
تولید پلیسه و همچنین ایجاد آلودگی صوتی زمانی ایجاد می شود که شما اقدام به براده برداری کنید اما از به دلیل عدم براده برداری در برش لیزر این مورد مشاهده نمی شود

ت) انعطاف پذریری بالا:
دستگاه برش لیزر این قابلیت را دارد که طرح های مختلف و هجنین فایل های طراحی شده در نرم افزارهایی از قبیل کورل را پیاده سازی کند، در حالی که دستگاهی از قبیل حکاکی الکتروشیمیایی که صرفاً می توانند کلیشه های موجود در خود دستگاه را حک کنند.

لطفا مطالعه کنید: دستگاه cnc برش لیزر چیست

نظرات کاربران