بررسی قیمت دستگاه cnc برش لیزر در ایران
دستگاه و ماشین آلات برش لیزر و حکاکی

بررسی قیمت دستگاه cnc برش لیزر در ایران

بررسی قیمت دستگاه cnc برش لیزر در ایران: در این قسمت بررسی اجمالی در مورد قیمت خرید فروش دستگاه های سی ان سی برش حکاکی لیزر صورت می گیرد.

دستگاه های لیزر در ایران به دو دسته ی دستگاه های ساخت داخل و دستگاه های وارداتی تقسیم می شوند.

♦ در داخل کشور تولید کنندگان بیشماری را می توان یافت که اقدام به تولید این دستگاه ها می کنند اما به صرف این که بعضی از آن ها نام تولید کننده را با خود یدک می کشند نباید به آن ها و محصولات آن ها اطمینان کرد. و ساخت هر دستگاه ولو دستگاه کوچک و ساده، نیازمند طراحی و محاسبات دقیق است و متاسفانه برخی صرفا فقط کار مونتاژ و کپی را انجام می دهند.

قیمت دستگاه cnc برش لیزر وارداتی

♦ اما دستگاه های وارداتی که عموما از سمت کشور های صنعتی وارد می شوند دارای قیمت بالاتری هستند اما با این حال قابل اطمینان تراند. و از نظر قیمتی نوسانات ارز بر روی قیمت تمام شده ی آن ها تاثیر می گذارد که در اینجا یک بررسی اجمالی بر قیمت دستگاه cnc برش لیزر وارداتی می کنیم.

♠ دستگاه برش و حکاکی لیزری مخصوص غیر فلزات سایز 90×60:

این مدل از دستگاه از نوع کوچک دستگاه های لیزر محسوب می شوند و قیمت آن متناسب با اجزای تشکیل دهنده آن و همچنین سیاست های فروشنده است. و قیمت آن معمولا کمتر از 100 میلیون تومان است.

♠ دستگاه های برش و حکاکی سایز 120 × :90 :

این مدل دستگاه cnc برش لیزر از نظر ابعادی بزرگتر بوده و به طبع قیمت و کارآیی آن نیز بیشتر است و بسته به نوع پلیمر مورد استفاده، تیوپ لیزر، برخورداری از میز بالابر و برخی امکانات دیگر دارای قیمت های متفاوتی هستند. در اغلب موارد قیمت آن ها کمتر 140 میلیون است. 

♠ دستگاه لیزر مخصوص حکاکی فلزات :

در حال حاضر مشاهده می شود که بیشتر خریداران از نوع دستگاه های لیزر مارک زنی دیودی و با توانی برابر 50 وات جهت کارهای خود استفاده می کنند. قیمت این دستگاه ها نیز بسته به نوع عدسی، کلگی، دیود، کیوسویچ و درایورها می تواند متفاوت باشد. دستگاه cnc برش لیزر مخصوص حکاکی معمولا دستگاه های پر فروشی هستند و دارای قیمت هایی کمتر از 200 میلیون می باشند.

همان طور که اطلاع دارید، دستگاه های cnc برش لیزر ابزارهای مفیدی برای برش و حکاکی انواع متریال به شمار می روند. این دستگاه ها در انواع زیادی با قیمت های متفاوت تولید و به بازار عرضه شده اند.

قیمت دستگاه cnc برش لیزر، از مهمترین معیارهایی است که در هنگام خرید، باید در نظر گرفت. هنگامی که شخص تصمیم به خرید دستگاه برش لیزر می گیرد، بودجه‌ای که برای آن در نظر گرفته، بسیار مهم است. انواع دستگاه‌های برش لیزر که در بازار ایران وجود دارند، دارای بازه قیمت مشخصی هستند. به طور معمول، برخی از برندهای دستگاه‎های برش لیزری دارای محبوبیت بیشتری هستند و بخش بزرگی از دستگاه های موجود در بازار را تشکیل می دهند.

قیمت لیرز برش

اگر شما به عنوان یک تازه کار قصد خرید دستگاه cnc برش لیزر را دارید، باید به این نکته توجه داشته باشید که قیمت دستگاه برش لیزر به عوامل مختلفی بستگی دارد. همچنین به این دلیل که ممکن است شرکت فروشنده سلیقه خود را در قیمت ها اعمال کند، در هنگام خرید دستگاه cnc برش لیزر با قیمت مناسب، باید به اعتبار شرکت فروشنده نیز توجه کافی داشته باشید.

عوامل تعیین کننده قیمت دستگاه cnc برش لیزر

عوامل متعددی بر قیمت دستگاه برش لیزر تاثیر می گذارند. از جمله این عوامل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • نوع لیزر و توان دستگاه
  • ابعاد میز کار دستگاه
  • مادربرد به کار رفته در دستگاه
  • برخورداری از امکاناتی مانند میز متحرک برقی و..
  • کیفیت قطعات جانبی دستگاه
  • برخورداری از ضمانت نامه و خدمات پس از فروش
  • میزان سود فروشندگان

برای درک بیشترعوامل ذکر شده، به طور مثال می توان گفت هر چه ابعاد دستگاه کوچک تر باشد، قیمت آن کمتر است؛ یا قیمت یک دستگاه برش لیزر خانگی با نوع صنعتی آن متفاوت است.

همچنین بسته به نوع و توان دستگاه، قیمت آن تغییر می کند، برای مثال قیمت دستگاه برش لیزر فلزات از قیمت دستگاهی که برای برش غیر فلزات به کار می رود، بیشتر است.

قیمت نمونه دستگاه های برش لیزر موجود در بازار

به طور کلی دستگاه های  cnc برش لیزر موجود در بازار ایران، یا تولیدات داخلی هستند و یا از شرکت های خارجی وارد ایران شده اند. در مقایسه با دستگاه های برش لیزر خارجی، دستگاه های ایرانی از قیمت مناسب تری برخوردارند. در زیر به قیمت چند نمونه دستگاه برش لیزر می پردازیم:

دستگاه لیزر 60*90

این دستگاه برای برش وحکاکی انواع متریال غیر فلزی مانند چوب، پارچه، چرم، پلکسی گلاس و… مناسب است. این دستگاه در بازار با قیمت حدود 110 میلیون تومان به فروش می رسد.

 دستگاه برش لیزر هیبریدی 1325

این دستگاه دارای توان تیوب 150 وات قابلیت برش انواع متریال فلزی و غیر فلزی را داشته و در صنایعی نظیر کابینت سازی، تولید خودرو، آسانسور و… کاربرد دارد. این دستگاه با قیمت حدودی 329 میلیون تومان در بازار عرضه شده است.

با توجه به افزایش روز افزون تولید کنندگان دستگاه cnc برش لیزر در ایران، در هنگام خرید دستگاه با قیمت مناسب، به تمام عوامل ذکر شده توجه نمایید.

مطالعه کنید: معرفی انواع دستگاه cnc برش لیزر حکاکی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهدسته بندی هاحساب من
جستجو