نکات و راهنمایی در مورد خرید cnc
Mike from Specialty CNC
صنایع CNC و تراش

نکات و راهنمایی در مورد خرید cnc

نکات و راهنمایی در مورد خرید cnc : در هنگام خرید دستگاه های cnc لازم است برخی پارامترهای مهم و اصلی را مد نظر داشته باشیم تا خرید ما یک خرید کاملا موفق باشد و همچنین رعایت این پارامترها در هنگام فروش هر دستگاهی می تواند باعث اطمینان مشتری نسبت به فروشنده گردد.

در بسیاری موارد مشاهده شده که بسیاری از خریداران،خرید های بسیار اشتباهی را انجام می دهند آن هم به علت عدم آگاهی ذرست در زمان خرید و همواره از خریداران درخواست شده که با چشم باز خریداری کنند و در حد امکان با مشاوران ورزیده مشورت کنند .متاسفانه مشاهده می شود که برخی از دلالان و واسطه گران در بازار با استفاده از عدم آگاهی خریداران در زمینه دستگا ها  اقدام به کلاه برداری از آن ها نموده و خریداران بعد از خرید متوجه اشتباه خود می شوند که تاوان این اشتباه یک ضرر اقتصادی است.

♦ همواره مراقب شعار های پوچ تبلیغاتی برخی فروشندگان باشید :

برخی از فروشندگان و دلالان با راه اندازی دفاتر و فروشگاه های شیک و استخدام جو و استفاده از عدم آگاهی شما در مورد دستگاه ها،  شرایطی را به وجود می آورند که شما تحت تاثیر فضای به وجود آمده اقدام به خرید نمایید. لذا لازم است که حتما قبل از حضور در فروشگاه ها اطلاعاتتان در مورد دستگاه مورد نظر  را به روز کنید، از پیشینه و سابقه فروش و خدمات پس از فروش ، شخص فروشنده حتما اطمینان حاصل نمایید. قرار دادی را که جهت خرید نتظیم شده حتما با دقت مطالعه نمایید و هر گونه نکته مبهمی در آن مشاهد کردید حتما آن را پیگیری کنید، نکته ای که لازم است متذکر شویم این است که قرار داده نوشته شده وحی منزل برای شما نیست لذا شما هرگونه تغییری که مد نظرتان است در آن می توانید ایجاد کنید و در نهایت با توافق طرفین اقدام به امضای آن کنید

این نکته را در نظر بگیرید که هدف شما از رفتن به فروشگاه خرید دستگاه است و نه خرید دفتر فروشنده پس تحت تاثیر محیط قرار نگیرید

♦ بیان این عبارت توسط فروشنده که دستگاه دارای سرعت بالا مثلا 200 متر بر دقیقه است:

دقت بفرمایید که این سرعت های بیان شده فقط در زمان بی باری و آزاد بودن تیغچه مشاهده می شود اما این نکته هم در نظر بگیرید که تیغچه فرز و متریال قدرت تحمل این مقدار فشار را ندارد.

♦ گاهی مشاهده می شود که فروشنده بیان می کند دستگاه ما هم فرز است و هم لیزر:

بر فرض مثال (محال ) اگر فروشنده اقدام به ساخت چنین دستگاهی کرده باشد باید متذکر شویم شما در صورت خرید نه دستگاه لیزر خواهید داشت و نه دستگاه فرز.
و هر شخص نیمه متخصص هم خوب می داند که این دو دستگاه از هر لحاظ با یکدیگر کاملا متفاوت هستند

♦ بیان فروشنده مبنی بر اینکه دستگاه ما ویژه چوب و سنگ و فلزات است:

باید بیان کنیم که این دستگاه با این خصوصیات هر چند در کلیات یکی هستند اما مشخصات آن ها در هنگام ساخت کاملا متفاوت می باشد.

تفاوت آن ها را بدین شرح است :

  • – در دستگاه cnc چوب گام حرکت را معمولا 10 در نظر می گیرند حال آنکه برای فلز ها این گام برابر 5 انتخاب می شود
  • – در دستگاه سنگ به دلیل فشار بالایی که به محور  x وارد می شود عرض دستگاه را کم در نظر می گیرند و محور های x و z  تقویت می شود
  • – در دستگاه سنگ قدرت اسپیندل و به طبع آن قدرت اینورتر تقویت می شود.
  • – و همچنین به آن سیستم خنک کننده اضافه می گردد.
  • – اما در دستگاه های غیر چوبی امکانی از قبیل میز وکیوم و داست کالکتور حذف می گردد.

♦ بیان فروشنده مبنی بر اینکه عمق براده برداری دستگاه 30 سانتی متر است :

گاهی مشاهد می شود که طول محور z را معادل عمق براده برداری ذکر می کنند در جالی که چنین چیزی غیر ممکن است. در صورتی که ارتفاع محور را هم بیشتر فرض کنیم باز هم ابزاری برای براده برداری با این ضخامت ساخته نشده است.
حتی زمانی که شما قصد دارید براده برداری به عمق 3 سانتی متر انجام دهید این میزان براده برداری بسته به فشردگی و مقاوت متریالتان باید در چند پاس  صورت گیرد

♦ بیان فروشنده مبنی بر اینکه ابزار هایی را در اختیار شما قرار می دهیم که سرعت دستگاه شما را تا 10 برابر افزایش خواهد داد :

 توجه بفرمایید که ابزار های پیشنهادی از سوی فروشنده را به وعده های غیر واقعی خرید نفرمایید و لازم است که قبل از خرید این ابزار ها و تیغجه فرزها اطلاعاتی در مورد عملکرد آن ها و همچنین رنج قیمت آن ها در بازار بدست آورید.
پیشنهاد می شود که ابزار های مورد نیازتان را صرفا از فروشندگانی که فعالیتشان فقط در زمینه تیغ ابزار است خریداری نمایید.
امروزه در بازار فروش دستگاه ها قیمت ها و ارقام متفاوتی را مشاهده می کنیم که باعث سردرگمی خریداران می شود و هر فروشنده یک سری علت ها را برای نوع قیمت گذاری خود اعلام می کند

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهدسته بندی هاحساب من
جستجو