فروش انواع تیغه های برش
خرید فروش تجهیزات cnc

فروش انواع ابزار تیغه فرز cnc

فروش انواع ابزار تیغه فرز cnc: انواع تیغه‌های فرز مورد نیاز خود را می توانید از بازار صنعت آرنیوس تهیه کنید، ما انواع مختلف این قطعات که دارای کیفیت بسیار مناسبی هستند را به شما عرضه می کنیم

برخی از نمونه های تیغه فرض عبارتست از: تیغه های برش در این دستگاه  شامل تیغه انگشتی، پولکی، غلتکی، مدولی، چلچله‌ای

کارهای مختلفی با استفاده از تیغه های برش انجام می شود و به دلیل تنوع کاربرد انواع مختلفی از تیغه ها با اشکال مختلف وجود دارد.انتخاب تیغه فرز چندان کار مشکلی نیست به دلیل اینکه سطح واندازه ابزاری که باید فرزکاری یا پرداختکاری وزبر کاری شود بسته به کیفیت برش نوع تیغه را تایین می کند.

تیغه برش از لحاظ شکل هندسی مشابه رنده برنده می باشد وشامل لبه برنده اصلی و دو لبه برنده فرعی میباشد. تیغه های فرز را می توان به این صورت دسته بندی کرد: الف) وضع دنده‌ها نسبت به محور تیغه فرز: فرزهای غلطکی و مخروطی و زاویه‌ای و پیشانی تراشی. ب) شکل دنده‌ها: فرزهای دنده راست و دنده مارپیچ و دنده کج. ج) ساختمان داخلی: فرزهای یکپارچه ساده و مرکب و چندپارچه. د) طریقه بستن تیغه فرز: فرزهای سوراخدار و انگشتی. ه) طرز انجام کار: فرزهای غلطکی و پولکی و زاویه‌ای و پیشانی تراش و فرم تراش و دنده تراش و پیچ تراش و غیره.

همچنین می توان فرز های تراش را بر حسب کاربرد وشکل ظاهری به این صورت دسته بندی کرد :

۱- فرزهای غلطکی: فرزهای غلطکی با دنده‌های راست یا مارپیچ که بر سطح جانبی استوانه‌ای قرار گرفته است برای تراشیدن سطوح همواره به کار می‌رود. امروزه بیشتر فرزهای غلطکی را با دنده‌های مارپیچ می سازند.

به مرور زمان لبه برنده فرز به دلیل اینکه در کار فرو می رود ارام تر برش می دهد و سطح کار هموارتر وصاف تر خارج می شود. در این مدل خود تیغه فرز نیز در انتقال براده کمک میکند و کار انتقال براده از روی کار راحت تر انجام می شود. در انتخاب زاویه تمایل دنده های فرزهای مارپیچی برای فرزهای دنده ریز بین 20 تا 25 و برای فرزهای دنده درشت بین 50تا 550 درجه انتخاب می کنند. در فرزهای دنده مارپیچ هنگام کار فشار محوری انجام میشود و این یکی ازمعایب فرزهای مارپیچی می باشد.

2- فرزهای پولکی: از این نوع فرز برای ایجاد شیارها و برش فلزات و برش های مختلف دیگر استفاده می شود. دنده های فرز تراشی هم از جلو وهم از عقب عمل تراش را انجام می دهند و پیشانی‌های آن جدار شیار را صاف و پرداخت می نماید. فرزهای پولکی برای در آوردن شکافهای باریک (شیار سرپیچها و غیره) و بریدن فلزات به کار می‌روند وبه انها فرزهای ارهای نیز می گویند. به وسیله این تیغه فرزها می‌توان شکاف هایی به عرض ۳/۰ تا ۴ میلیمتر در فلزات ایجاد نمود. فرزهای غلطکی و پولکی بزرگ را اغلب دو پارچه می سازند یعنی بدنه فرز را از فولاد معمولی و تیغه‌های آن را از فولادهای ابزار یا تندبر ساخته به یکدیگر متصل می‌کنند.

3- فرزهای انگشتی: این فرزها دارای ساق مخروطی یا استوانه‌ای هستند که به وسیله کلاهک یا فشنگهای مخصوص در سوراخ محور ماشین فرز محکم می‌شوند. از این فرزها برای تراشیدن شیارهای باریک به اشکال مختلف استفاده می‌شود.

انواع تیغه های فرز

مشکلات کار با تیغه فرز: دقت پایین را می توان یکی از بزرگترین معایب تیغه فرز نام برد و همچنین انعطاف پذیری کمی برای تولید چرخ دنده های مختلف دارند. ایجاد ساییدگی و لغزش بین دنده ها، تشدید خستگی سطحی و پدیده Pitting 5)احتمال شکستن تیغه در سرعت های بالا و ایجاد آسیب های جدی (حتی مرگ) را می توان از دیگر معایب تیغه فرز نامید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهدسته بندی هاحساب من
جستجو