دستگاه و ماشین های برش

دستگاه و ماشین های برش پلاسما

دستگاه و ماشین های برش پلاسما : پلاسما ماده ای شبیه به گاز است و یا به عبارت دیگر حالت چهارم ماده است و به ماده ای گفته می شود که اتم های آن، تمام یا تعدادی از الکترون های خود را از دست داده اند و در اصطلاح علمی یونیزه شده اند. در برش پلاسما از نازل دستگاه ، یک گاز نجیب و گاهی هوای فشرده با سرعتی بسیار بالا به سمت بیرون دمیده می شود که در همین هنگام بین گاز و سطح مورد نظر یک قوس الکتریکی ایجاد می گردد و بدین ترتیب گاز به حالت پلاسما می رود. برخورد یون های حاصل از فرایند شیمیایی با سطح قطعه باعث تولید گرمای زیادی می گردد که این گرما باعث ذوب شدن سطح مورد نظر می گردد، از آنجایی که این یون ها دارای سرعت بالایی هستند مواد را از سطح کار به بیرون پرتاپ می کنند، برش با استفاده از دستگاه و ماشین های برش پلاسما ، برشی بسیار دقیق و تمیز می باشد.

تکنولوژی پلاسما که در دستگاه و ماشین های برش پلاسما استفاده می شود را برای بسیاری از مواد از قبیل هر نوع فلز رسانا ، فولاد نرم ، آلومینیوم ، استنلس استیل . . . . می توان به کار برد. اما در این بین استفاده از این تکنولوژی برای فولاد بسیار ایده ال و مناسب است. این برش برای سطوحی که عمق برش بین 1 تا 300 میلی متر است مناسب می باشد.

در مورد کار با دستگاه و ماشین های برش پلاسما دقت بفرمایید که امکان برق گرفتی، آتش گرفتن مواد قابل اشتعال در اطراف ، آسیب های جسمی مانند اسیب به چشم در اثر قوس الکتریکی وجود دارد لذا احتیاط لازم را بفرمایید.

در ادامه نمونه هایی از ماشین های برش پلاسما را مشاهده می کنید :

مدل FALCON محصول شرکت ESABA 

دستگاه سی ان سی برش پلاسما

CNC plasma cutting machine / max. 9 000 mm/min | FALCON™

دستگاه برش پلاسما مدل FALCON ساختار مقاومی دارد و از نظر کاربری بسیار کاربر پسند می باشد با این دستگاه می توان مواد با سختی بسیار بالا را نیز برش داد. ساختار طراحی این دستگاه به گونه ای است که باعث شده این دستگاه حتی برای سخت ترین ماشین کاری بسیار ایده ال باشد همچنین هزینه های تعمیر و نگهداری در این دستگاه به شدت پایین آمده است.

مدل Plama-Jet DST serie محصول شرکت Knuth

دستگاه برش پلاسما

Plasma cutting machine / max. 3 150 x 18 200 mm | Plama-Jet DST serie

دستگاه سری Plama-Jet DST serie از جمله دستگاه های برش پلاسما و از محصولات شرکت Knuth می باشد.طراحی این دستگاه برش به گونه ای است که امکان استفاده از منبع پلاسما از نوع هایپرترم وجود دارد و همچنین این دستگاه دارای نوعی سنسور به منظور کنترل ارتفاع مشعل یعنی THC است.

مدل SmartIII محصول شرکت SteelTailor

دستگاه سی ان سی برش پلاسما CNC

CNC plasma cutting machine / 0 – 4000 mm/min, 200W | SteelTailor™ SmartIII

دستگاه سری SteelTailor™ SmartIII برای انجام برش های پلاسما و هوا برش بسیار مناسب می باشد این سری از دستگاه ها از دقت مناسب برخوردار می باشند و کارایی مناسبی را از خود نشان می دهند.

مدل Fabricator XRP محصول شرکت Farley Laserlab

دستگاه سی ان سی برش پلاسما

Plasma cutting machine / Fabricator XRP CNC Plasma Cutting Machine

دستگاه پلاسما سری Fabricator XRP از محصولات شرکت Farley Laserlab  به عنوان یکی از دستگاه های مطلوب و با کارایی خوب به شمار می رود که نه تنها دقت بالایی دارند بلکه مقرون به صرفه نیز می باشند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهدسته بندی هاحساب من
جستجو