پنجشنبه, ۲۶ مرداد ۱۳۹۶
»   دستگاه و ماشین آلات cnc واترجت  »   نکات مهم در خرید دستگاه cnc برش واترجت
812 بازدید
۱۷ شهریور ۱۳۹۴ , ساعت ۲۱:۴۸

نکات مهم در خرید دستگاه cnc برش واترجت

  :

نکات مهم در خرید دستگاه cnc برش واترجت: در ادامه می توانید برخی نکات مهم و کاربردی را که لازم است در هنگام خرید دستگاه واترجت به کار بگیرید را مشاهده نمایید

♦ هزینه‌های جاری و تامین قطعات
دستگاه واترجت برای برش از آب استفاده می کند، همچنین به منظور افزایش قدرت برش، به آب ماده ای به نام ابرسیو می افزایند. بسته به مدت زمان کاری دستگاه به طور معمول هر شش ماه تا یک سال نیاز به تعویض بعضی قطعات از قبیل دهانه نازل، شبکه‌های میز کار، لوله‌های رابط و… است که این قطعات به علت فعالیت زیاد دچار استهلاک می گردند. قابل ذکر است که بعضی قطعات و همچنین ماده مصرفی ابرسیو از خارج کشور وارد می شوند و بسته به قیمت ارز دچار نوسان می گردند.
علاوه بر هزینه های بیان شده مواردی از قبیل سرویس دستگاه و همچنین تخلیه حوضچه زیر میز کار را نیز باید جزو هزینه های دوره ای در نظر بگیرید.

♦ اپراتور آشنا به دستگاه
دستگاه ها و ماشین آلات تماما نیازمند یک اپراتور ورزیده و کارآزموده می باشند که به خوبی توانایی کار با دستگاه را داشته باشند، از زمان ورود دستگاه واترجت به کشور مدت زمان زیادی نمی گذرد و این دستگاه به عنوان یکی از ماشین آلات جدید در بازار به شمار می رود و به طبع تعداد اپراتور های مسلط به آن نیز محدود می باشد، بنابراین بهتر است پیش از خرید دستگاه نسبت به داشتن یک اپراتور خوب و با تجربه اطمینان حاصل کنید

♦ کاربری دستگاه
توجه داشته باشید که دستگاه واترجت دستگاهی گران قیمت و پرهزینه است و لازم است که پیش از خرید، کاربری آن را مشخص کنید، و روشن کنید که هدف شما از خرید این دستگاه چیست و چه انتظاراتی را از آن دارید و همچنین چنانچه کار شما خدماتی است، از وجود مشتری اطمینان حاصل کنید. با توجه به قابلیت های بالای واترجت معمولا مهندسین در صورتی اقدام به خرید این دستگاه می کنند که دیگر دستگاه ها توانایی انجام امور مربوطه را نداشته باشند. چنانچه کارهای صنعتی شما کارهای روتین معمولی است و یا اموری است که دیگر دستگاه ها توانایی انجام آن را دارند، در بیشتر موارد استفاده از همان دستگاه به صرفه تر از واترجت است.

♦ دقت دستگاه
دقت دستگاه های صنعتی همواره نقش تعیین کننده ای در ارزش گذاری و کارآییی آن ها دارد به طوری که هرچه دقت دستگاه بالاتر باشد، به طبع قیمت و کارایی دستگاه بیشتر است و آن دستگاه قابل اطمینان تر است، هنگام خرید دستگاه بهتر است به نام برند دستگاه و کشور سازنده آن دقت کنید و در مورد برخی دستگاه های ایرانی و چینی لازم است بگوییم که زیاد به عدد درج شده در کاتالوگ اطمینان نکنید و در صورت امکان پیش از خرید، دقت دستگاه را تست کنید.

♦ اندازه و استحکام میز کار
مسلم است که میز کار کوچک دامنه دریافت سفارشات را محدود می کند، اما علاوه بر ابعاد میز کار باید استحکام آن را نیز مد نظر داشته باشید. همان طور که گفته شد دستگاه واترجت توانایی برش مواد با ضخامت های بالا را دارد اما این نکته را نباید فراموش کرد که در کنار این قابلیت واترجت، میز کار نیز باید از نظر استحکام در حدی باشد که توانایی پذیرش این مواد در ابعاد و وزن های مختلف را داشته باشد.
برای مثال یک نمونه دستگاه واترجت با قدرتی برابر ۵۰ اسب بخار بر طبق ادعا و گفته سازنده می بایست توانایی برش فولادی به ابعاد ۱۴ سانتی متر را داشته باشد. و علاوه بر آن میز کار این دستگاه باید توان و استحکام لازم در برابر وزن و سنگینی این فولاد را داشته باشد! اما در یک مورد سفارش برش فولاد هاردوکس به ضخامت ۶سانتیمتر و ابعاد۱۶۰×۱۶۰cm مشاهده شد که وقتی قطعه کار بر روی میز کار به ابعاد ۲۰۰cm ×۳۰۰ قرار گرفت، میزکار از هم پاشید!!!

♦ قدرت پمپ
قدرت پمپ مورد استفاده در دستگاه cnc واترجت به عنوان یکی از معیارهای ارزش گذاری دستگاه های واترجت است . محدوده کارایی و سفارش پذیری دستگاه واترجت توسط توان برش تعیین می شود و این توان وابسته به قدرت پمپ است.
علاوه بر این، پمپ مورد استفاده در تعیین میزان عمر مفید دستگاه، میزان مواد مصرفی، کیفیت و طول زمان برش تاثیر عمده ای دارد.

♦ سازندگان معتبر
انواع و اقسام دستگاه های واترجت با برندهای مختلف در بازار مشاهده می شود که همگی از لحاظ سیستم کاری، کیفیت، قدرت پمپ و برش، دقت،… با یکدیگر متفاوت اند و در قیمت های گوناگونی در بازار عرضه می شوند.
در این میان واترجت های چینی از قیمت پایینی برخوردار هستند که از منظر کارایی و عمر مفید خرید آن ها توصیه نمی شود. پس از آن، نمونه واترجت های ایرانی قرار دارند که بعضا از روی نمونه های خارجی کپی شده اند و بعضی شرکت ها برخی قطعات مورد استفاده را خود می سازند و با یک پمپ خارجی دستگاه را مونتاژ و روانه بازار می کنند. سطح بعدی دستگاه های ایتالیایی امریکایی و آلمانی قرار دارند که اگر چه دارای قیمتی به نسبت بالا هستند اما از نظر کیفیت و کارایی و عمر مفید قطعات قابل اطمینان و به صرفه می باشند.

♦ خدمات پس از فروش
همان طور که گفته شد تکنولوژی واترجت در ایران نوپاست و این علم و هنر نیازمند پشتیبانی است، لذا تامین قطعات مصرفی، آموزش های بعد از فروش، تضمین قطعات، خدمات رسانی به موقع و مفید باید از سوی فروشندگان تضمین گردد که مشکلات و مسائل احتمالی بعدها اسباب سردرگمی خریداران نشود، که معمولا توصیه می شود پیش از خرید با خریداران قبلی مشورت صورت گیرد.

/ نکات مهم در خرید دستگاه cnc برش واترجت /

لطفا مطالعه کنید: مقایسه دستگاه برش واترجت با دیگر دستگاه ها

,, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

جهت مشاهده تمام مطالب مربوط به این مبحث لطفا کلیک کنید >>> دستگاه و ماشین آلات cnc واترجت

مقایسه دستگاه برش واترجت با دیگر دستگاه ها: در این قسمت مقایسه ای بین دستگاه واتر جت و دیگر دستگاه های برش موجود در صنعت صورت می گیرد و برخی از خصوصیات هر یک شرح داده می شود.- واترجت و...
بررسی کیفیت برش دستگاه cnc واتر جت : دستگاه های واتر جت دارای مدل ها مختلفی هستند و هر یک عملکرد خاصی را دارد که در هنگام خرید این دستگاه باید به توانایی و قابلیت های فنی این دستگاه ها...
مزیت ها و توانایی های دستگاه برش واترجت: یکی از دستگاه هایی که در زمینه برش بسیار مورد استفاده قرار می گیرد دستگاه cnc برش واتر جت است که در ادامه برخی از مزیت های این دستگاه را می توانید...
کاربرد دستگاه cnc برش واترجت در صنعت: از دستگاه برش واترجت جهت ایجاد طرح ها و نقش های پیچیده بر روی مواد مختلف استفاده می شود که نمونه ای از آن در برش بر روی انواع سنگ هاست اما با...
کاربرد دستگاه سی ان سی cnc منبت چند کله

کاربرد دستگاه سی ان سی cnc منبت چند کله

بررسی نحوه طراحی دستگاه cnc منبت 8 کله بررسی ساختار دستگاه cnc منبت ۸ کله نکات فنی کار با ماشین cnc چوب منبت کاری ساختار cnc منبت 8 کله و ویژگی های آن
دستگاه CNC منبت 8 کله
 • محصولات داخلی

 • گالری برخی از ماشین آلات خارجی

 • به صفحه رسمی ما در تلگرام بپیوندید
  https://telegram.me/arnius
  arnius@ 

  تبلیغات
 • تبلیغات
 • کاربردها

 • دسته های محصولات

 • This site is protected by WP-CopyRightPro