ساخت دستگاه برش لیزر انواع ورق فلزی
خرید فروش دستگاه cnc حکاکی لیزر

ساخت دستگاه برش لیزر انواع ورق فلزی

ساخت دستگاه برش لیزر انواع ورق فلزی چگونه است ؟ برای لیزر cnc ورق آهن آلومینیوم استیل در مشهد، تهران، اصفهان، کرمان، شیراز، تبریز و … همراه ما باشید تا با نحوه کار دستگاه برش لیزر سی ان سی فلزات و به سوالاتی که در این زمینه دارید پاسخ دهیم .

دستگاه برش لیزر سی ان سی فلزات (Laser Cutting CNC Machine ) فناوری است که در آن از اشعه لیزر برای برش اجسام استفاده می‌شود؛ و نوعاً از این فناوری در زمینه صنعت استفاده می‌شود. لیزر صنعتی در صنایع مختلفی مانند صنایع نظامی، ساختمانی، هوافضا، پزشکی، آزمایشگاهی و پژوهشی، ارتباطاتی، فیزیک، شیمی و … کاربرد دارد.

بدیهی است که برش لیزری توسط استعمال اشعه لیزر از یک خروجی قوی لیزر روی اجسامی که می‌خواهند بریده شوند انجام می‌شود .

تاریخچه ساخت دستگاه برش لیزر انواع ورق فلزی

اولین ماشین برش لیزر جهان در سال ۱۹۷۰ اختراع شد.در طول ۳۰ سال گذشته ، با گسترش مداوم برنامه و بهبود مستمر دستگاه CNC برش لیزر ، بسیاری از شرکت ها برای برآوردن تقاضای بازار از جمله دستگاه برش لیزری پلیت دو بعدی مشغول تولید دستگاه های مختلف برش لیزری شده اند. 

سی ان سی ( CNC) یعنی چه ؟

کلمه ی CNC مخفف Computer Numercial Control است. در نتیجه دستگاه های CNC به ماشین هایی گفته می شود که توانایی کنترل عددی دارند . در واقع همان دستگاه دستی ساده می باشد که قابلیت فرمان پذیری از طریق کد و منطق ریاضیاتی را دارد. حضور کاربر (اپراتور) برای کار با دستگاه محدود به ایستادن این فرد پشت بخش کنترلگر دستگاه می باشد و نیاز به کار بیشتر نیست . با نوشتن برنامه های حرکتی آنهم فقط برای یکبار ، دیگر دستگاه این عمل را بصورت خودکار هر چند بار که بخواهیم تکرار می کند  البته دیگر نیازی به حضور اپراتور ندارد . 

هر دستگاه برش لیزر انواع ورق فلزی یک بخش کنترلگر دارد که ،بخش اصلی یک دستگاه سی ان سی می باشد. در صنعت این بخش با نام کنترلر CONTROLER  خوانده می شود. یک دستگاه CNC  از هر نوع (برش ، تراش،فرز ،سنگ،ابزار تیز کن،تزریق ،پرس و…) بیشتر با نوع کنترلرش شناخته شده است . مطمئنا آموزشی که به اپراتور ها داده میشود در اصل براساس کنترلر این دستگاه ها می باشد.

فرآیند ماشین برش لیزری چگونه است؟

اشعهٔ لیزر از طریق تحریک مواد مولد لیزر توسط تخلیهٔ الکتریکی یا تابش یک لامپ در یک محفظه بسته تولید می‌شود . با تحریک مادهٔ مولد لیزر، پرتو با استفاده از تکه‌ های آینه منعکس می‌شود تا انرژی لازم برای تبدیل شدن به یک جریان نور تک‌ رنگ منسجم را به دست آورد. آینه یا فیبر نوری معمولاً برای هدایت نور منسجم به لنز دستگاه استفاده می‌شود . این لنز در نقطهٔ کاری دستگاه متمرکز شده‌است. باریک‌ ترین قسمت پرتو متمرکز شده قطری کمتر از ۰/۳۲میلی‌متر دارد.

جهت دریافت مشاوره و یا بازدید از جدیدترین دستگاه های لیزر برش با کارشناسان ما تماس بگیرید

عملکرد دستگاه برش لیزر cnc فلزات چگونه است ؟ 

ابتدا اشعه لیزری از هد دستگاه برش لیزر انواع ورق فلزی بر روی جسمی که قصد برش یا حکاکی آن را داریم تابیده می‌شود . سپس این پرتوی لیزری با توجه به میزان قدرتی که برای آن تعریف شده‌ است قطعه را برش می‌دهد .

برش لیزر سی ان سی فلزات
برش لیزر سی ان سی فلزات

و یا موجب تصعید آن می‌شود (حکاکی) و در پایان قسمت‌ های برش خورده با گاز فشار بالا از روی جسم برداشته شده تا سطح صاف و صیقلی قطعه اصلی باقی بماند . سورس دستگاه برش لیزر سی ان سی با تامین انرژی خود از یک  منبع نیرو ،  پرتو نور را تولید می کند . پرتو به سطحی بازتاب کننده ( آیینه) تابیده می شود . پرتو نوری بازتاب شده در نازل دستگاه لیزر فایبر در یک نقطه به نام لنز متمرکز شده و بر روی قطعه تابیده می شود و برش را انجام می دهد .

جنس پرتو های لیزر از چیست ؟

دستگاه برش لیزر انواع ورق فلزی می‌توانند انواع مختلفی از لیزر را ایجاد نمایند . این لیزر ها با اسامی: لیزر گازی ، لیزر شیمیایی ، لیزر رادیو اکتیو ، لیزر جامد شناخته می‌ شوند بیشترین استفاده در صنعت تنها از دو نوع لیزر گازی و لیزر جامد است . این دو نوع لیزر خود از بخش‌ های مختلفی تشکیل شده‌اند . به عنوان مثال می‌توان گفت که در بین لیزر های صنعتی، گازی Co2 بیشترین میزان استفاده را دارد . چرا که از آن برای برش و ایجاد حکاکی بر روی انواع مختلف وسایل اعم از فلزات و غیر فلزات می‌توان استفاده نمود . 

جزییات دستگاه برش لیزر انواع ورق فلزی

دستگاه برش لیزر انواع ورق فلزی شامل لنز ، مجرای لیز ، جریان گاز ، خطوط برش ، مواد مذاب ، سطوح برش ، نازل ، مسیر برش می باشد. که این موارد بخشی از اصولی است که ما در ساخت دستگاه برش لیزر انواع ورق فلزی رعایت می کنیم

مزایای دستگاه برش لیزر انواع ورق فلزی چیست ؟

برای دستگاه های لیزر برش مزیت های زیادی را می توان مثال زد، این مزیت ها در صورتی مشاهده می شوند که در ساخت دستگاه برش لیزر انواع ورق فلزی اصول فنی رعایت شده باشد، که مجموعه ما سعی کرده تمام این اصول را در دستگاه ها مدنظر بگیرد.

 • در برش لیزر cnc شما نیازی به شیوه های سنتی (قالبسازی و پرسکاری) ندارید و قطعات بعد از برش لیزر CNC نیاز به ماشین کاری مجدد نیست.
 • در برش لیزر هیچ گونه سوختگی بر روی سطح کار و پلیسه پشت کار مشاهده نخواهد شد.
 • در برش توسط اشعه ليزر CNC, از آنجا که اشعه به صورت کانونی می تابد, قطعات قبل و بعد از برش تغییر دمای نا محسوسی دارند در نتیجه خواص مكانيكي و فيزيكی متریال مورد استفاده حفظ می گردد.
 • با توجه به توان بالای منبع تولیدکننده ليزر دستگاه هاي ليزر سرعت بالایی براي برش ليزری قطعات دارند.
 • در تكنولوژی برش ليزر فلزات, طرح های پيچيده و نقشه های دو بعدی و هر نقشه طراحی شده توسط ابزاری مثل اتوکد و… به راحتی قابل پیاده سازی می باشند.
 • در برش ليزر فلزات بر روی قطعه ای که برش می خورد هیچ گونه فشار فیزیکی اعمال نمی شود و در نتیجه شاهد له شدگی در لبه های قطعات نخواهیم بود.
 • فلزات با دقت بسيار بالایی بریده می شوند که این دقت برحسب ضخامت قطعه متفاوت می باشد.
 • دقت بسیار بالا در برش بدون ایجاد پلیسه تا 0.1 میلیمتر
 • ایجاد هر نوع شکل دلخواه و پیچیده در قطعه بر اساس خواست مشتری بدون محدودیت
 • صافی سطح بالا
 • عدم وجود تمرکز تنش
 • عدم سوختگی ناشی از برش
 • ضایعات کم متریال
 • ایجاد سوراخ و شیارهای بسیار ریز تا 1 میلیمتر

برای مشاوره و خرید دستگاه برش لیزر انواع ورق فلزات (فلزی) با ما تماس بگیرید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهدسته بندی هاحساب من
جستجو