کار با دستگاه cnc حکاکی لیزر پارچه جین لی
دستگاه و ماشین آلات برش لیزر و حکاکی

کار با دستگاه cnc حکاکی لیزر پارچه جین لی

کار با دستگاه cnc حکاکی لیزر پارچه جین لی : کار آفرینی و کار با دستگاه حکاکی لیزر بر  روی پارچه جین و لی به عنوان یکی از کارهای جدید در حوزه نساجی است که باعث خلق آثار بسیار زیبا و جدیدی شده است.

با ورود دستگاه های برش و حکاکی لیزر به صنعت پارچه شاهد ورود محصولات جدیدی از حوزه نساجی بودیم که دارای طرح های زیبایی بودند و نظر هر خریداری را به سمت خود جلب می کردند.

با استفاده از دستگاه های حکاکی شما قادر خواهید بود طرح های مورد نظر خود را روی انواع لی و جین پیاده سازی کنید و در صورتی که تولید کننده این محصولات نساجی باشید میتوانید با استفاده از این تکنولوژی، طرحی نو را روانه بازار کنید و مشتریان خود را شگفت زده کنید.

طرح های پیاده شده بر روی پارچه های جین می تواند شامل رگه های سفید رنگ و یا تصویر اشخاص و همچنین هرگونه نقش و نگاری باشد . قابل ذکر است که مقصود از تولید شلوار جین توسط دستگاه cnc حکاکی لیزر به معنای اجرای تمام فرایند های تولید توسط این دستگاه نیست بلکه منظور فقط پرداخت کار یا پیاده سازی طرح بر روی پارچه است.

استفاده از دستگاه cnc حکاکی لیزر در یک کسب و کار

  • در ابتدای کار لازم است که یک مرکز تولید شلوار جین که محصولاتی با قیمت مناسب تولید می کند بیابیم.
  • در مرحله بعد لازم است بازار را بررسی کنیم و علایق و سلایق و طرح های مورد توجه مردم را شناسایی کنیم.
  • در مرحله بعد لازم است با در نظر گرفتن نظر کارشناسان، دستگاهی متناسب با کار خود را تهیه کنید.
  • بعد از خرید دستگاه و شناسایی بازار، می توان شلوار ها را خریداری کرده و اقدام به حکاکی و در نهایت بازار یابی و فروش کنیم.

از جمله مزایای دستگاه لیزر شامل موارد زیر است :

در گذشته قبل از ورود دستگاه cnc حکاکی لیزر به صنعت نساجی پیاده سازی بیشتر طرح ها با استفاده از سنگ شور کردن صورت میگرفت که این مسئله هزینه آب مصرفی را بالا می برد اما امروزه شاهده این هستیم که با استفاده از این دستگاه مصرف آب کاهش پیدا کرد.

با استفاده از دستگاه cnc حکاکی لیزر قادر خواهید بود طرح مورد نظر خود را بر روی انواع پارچه ها و شلوار های دوخته شده پیاده سازی کنید

این دستگاه ها چون در میان تولید کنندگاه عمومیت پیدا کرده لازم است که کاربری آن ساده باشد و کاربر بتواند با این دستگاه به راحتی ارتباط برقرار کند و به اجرای کار بپردازد که امروزه در دستگاه های جدید شاهد این موضوع هستیم.

بدون شک تا به حال متوجه زاپ ها و حکاکی هایی بر روی شلوار های جین شده اید. ممکن است این سوال برای شما ایجاد شده باشد که این حکاکی ها و برش ها، با چه دستگاهی صورت گرفته است؟ همان طور که می دانید، بازار جین و انواع پوشاکی که با این پارچه تولید می شوند، به دلیل محبوبیت بسیار در بین مردم، دارای پتانسیلی قوی برای ایجاد کسب و کار است.

از سالیان دور، جین یکی از پارچه های مورد علاقه مردم در همه جای جهان بوده است؛ بنابراین با استفاده از دستگاه cnc حکاکی لیزر پارچه جین و حکاکی لیزری بر روی انواع جین، می توانید علاوه بر بازار داخلی، در بازار جهانی نیز از جایگاهی خوب برای کسب و کار خود، برخوردار باشید.

مزایای کار با دستگاه cnc حکاکی لیزر پارچه جین

امروزه با استفاده از دستگاه cnc حکاکی لیزر پارچه جین، می توان طرح‌های مختلفی را بر روی این نوع پارچه ایجاد کرد؛ از مزایای این دستگاه در صنعت پوشاک، می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • به دلیل صرفه جویی در زمان و کاهش هزینه تولید، سرمایه‌گذاری در زمینه کار با دستگاه cnc حکاکی لیزر پارچه جین، بسیار به صرفه است.
  • کار با این دستگاه ها نیاز به نیروی انسانی را کاهش می دهد و از این طریق موجب کاهش هزینه ها می شود.
  • می توان انواع طرح های ظریف و پیچیده را با کمک این دستگاه ها بر روی پارچه های جین، حکاکی نمود.
  • دقت و سرعت بالای کار، از دیگر مزایای کار با این دستگاه می باشد.

دستگاه cnc حکاکی لیزر پارچه جین، جایگزین مناسب روش های سنتی

در گذشته که هنوز دستگاه های برش و حکاکی لیزری پا به عرصه صنعت نگذاشته بود، از ماده پتاسیم پرمنگنات برای ایجاد طرح های متنوع بر روی پوشاک، مخصوصا شلوار جین استفاده می شد. متاسفانه استفاده از این ماده شیمیایی معایبی را به همراه داشت. پتاسیم پرمنگنات اثرات زیان باری بر روی محیط زیست و سلامت انسان می گذاشت؛ در نتیجه محققان به فکر یک جایگزین مناسب برای این روش سنتی افتادند. با ظهور فناوری لیزر و ایجاد دستگاه های حکاکی لیزری، این کاستی برطرف شد. 

با استفاده از دستگاه cnc حکاکی لیزر پارچه جین با بهره گیری از تکنولوژی لیزر و بدون دخالت هیچ گونه ماده شیمیایی، می‌توان بر روی انوع جین، برش و حکاکی انجام داد.

نقش دستگاه cnc حکاکی لیزر پارچه جین

با نگاهی به پیرامون خود، متوجه خواهید شد که امروزه بیشتر مردم به جین‌های زاپ دار روی آورده اند و این مدل های حکاکی شده، جایگزین مدل های ساده قدیمی شده اند. این امر باعث رونق کاربرد دستگاه های cnc حکاکی لیزر پارچه جین شده است.

به دو دلیل زیر، استفاده از دستگاه های حکاکی لیزر پارچه جین پیشنهاد می شود:

  • تولید انواع شلوار و پوشاک جین با طرح های سایه روشن و زاپ دار که امروزه بسیار مورد توجه هستند.
  • می توان با استفاده از این دستگاه ها، بدون آسیب به محیط زیست، به تولید انواع جین های طرح دار پرداخت.

در ادامه می توانید چند نمونه از این حکاکی ها  و مطالب دیگر را مشاهده کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهدسته بندی هاحساب من
جستجو