کاربرد دستگاه cnc برش حکاکی ليزر در صنعت

کاربرد دستگاه cnc برش حکاکی ليزر در صنعت
10/09/2015

کاربرد دستگاه cnc برش حکاکی ليزر در صنعت: دستگاه های سی ان سی لیزر در صنایع پلکسی گلاس، چوب، لاستیک و پلاستیک، نساجی و پارچه، کاغذ و مقوا و … بسیار کاربرد دارد که در این قسمت توضیحی در این زمینه ارائه می شود.

◊ برش و طراحی بر روی پلكسی گلاس:
پلکسی گلاس یک نوع پلاستیک از خانواده پلیمرهای بسیار شفاف و شبیه به شیشه است. در بازار، این ماده با نام های مختلفی از قبیل طلق ، اكريليك ، پلي اكريليك و پلكسي شناخته می شود.
از جمله ویژگی های این ماده میتوان به زیبایی ، مقاوت و سبک و شفاف بودن آن اشاره کرد که در سال های اخیر در زمینه های گوناگونی مورد استفاده قرار گرفته و کاربردهای متنوعی دارد و دستگاه های برش و حکاکی لیزر این قابلیت را دارند که طرح ها و برش هایی با نقوش مختلف و زیبایی بر روی این ماده ایجاد کنند.

◊ برش ليزری چوب:
در بسیاری موارد به خصوص در زیینه هنری گاهی ما قصد داریم طرح ها و نقش های ظریف و پیچیده بر روی چوب پیاده کنیم  که عملا این امر با ابزارهای سنتی کاری بسیار دشوار است و گاهی نتیجه کار خیلی باب میل نیست، اما چنین طرح های پیچیده ای را با برش لیزر به راحتی می توان پیاده سازی کرد.

◊ برش لاستيك و توليد انواع واشر:
عملیات برش لاستیک در صنایع مختلف در موارد گوناگونی صورت میگیرد، برای مثال تولید واشر سرسیلندر. در روش های سنتی معمولا از قالب استفاده می شود که این امر معمولا هم زمان بر است و هم هزینه بر. اما با دستگاه برش لیزر میتوان ماده اولیه را به شکل مورد نظر برش داد و محصول نهایی را بدست آورد.

◊ برش و سوراخكاري بردهاي مدار چاپی:
در گذشته به منظور برش و سوراخ کاری بردهای مدار اکترونیکی معمولا از ماشین های مکانیکی سی ان سی استفاده میشد، اما بعد اینکه تکنولوژی لیزر پا به عرصه صنعت گذاشت، انجام این فرایند به سیستم های لیزر سپرده شد.

◊ برش  چرم و پارچه با ليزر:
در صنعت پارچه و چرم شاهد این هستیم که به دلیل تنوع طرح ها و ایده ها گاها نیاز است که طرح هایی بر روی پارچه ها و چرم ها پیاده شود طرح هایی که پیاده سازی آن ها امکان پذیر نیست مگر با استفاده از تکنولوژی cnc لیزر.

◊ برش ليزری كاغذ و مقوا:
یکی از موارد استفاده از دستگاه برش لیزر، حکاکی و برش بر روی انواع کاغذ و مقوا است. شما با استفاده از این دستگاه می توانید انواع طرح ها را بر روی کاغذ و مقوا پیاده سازی کنید و از جمله کاربرد های آن در ساخت هدیه های تبلبغاتی، کارت های عروسی، کارت های هدیه و تبریک، ساخت ماکت های کاغذی، ساخت جعبه های بسته بندی و … اشاره کرد.

برخی از کاربردهای دستگاه برش و حکاکی لیزر را می توانید در بخش گالری مشاهده نمایید:
– ورود به بخش گالری سایت
مزایای برش حکاکی با دستگاه cnc برش لیزر

نظرات کاربران