گزارش تصویری

کاربرد انواع دستگاه های خاموت زن

کاربرد انواع دستگاه های خاموت زن: یکی از دستگاه های کاربردی در صنعت ساختمان و خم کاری ماشین آلات خاموت زن می باشند. این دستگاه ها در انواع و مدل های مختلفی ساخته شده و روانه بازار گشته اند.

این ماشین آلات یا ساختمان ساده ای دارند و به صورت دستی و برقی هستند و یا اینکه از سیستم های پیشرفته سی ان سی برخوردار می باشند.

خاموت قطعه ای است از جنس میلگرد که به منظور ممانعت از بیرون زدگی آرماتورهای طولی و تحمل نیروهای برشی در سازه های ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرند.

در دستگاه های ساده تمام مراحل کاری از جمله کشش و خم کاری توسط اپراتور انجام می شود اما در دستگاه های تمام اتوماتیک سی ان سی به دلیل برخورداری از کنترل کننده های کامپیوتری و نرم افزاری تمام مراحل کشش و خم کاری و برش به طور اتوماتیک اجرا می شود.

این دستگاه بر حسب سایز میلگرد، میزان درجه خم کاری، نوع برق مصرفی، ساده و یا اتوماتیک بودن، نوع سیستم کاری که مکانیکی است و یا هیدرولیکی و یا اکتروپنوماتیکی، دقت خم کاری و … تقسیم می شوند.

در دستگاه های اتوماتیک باید مواردی همچون ماکزیمم میزان خم، ماکزیمم سرعت خم و سرعت کشنده، تلرانس خم و کشش، سرعت تولید، میزان توان تولید به صورت تکی و دوبل، نوع سیستم صاف کن و … را در نظر گرفت.

در ادامه می توانید برخی از نمونه دستگاه ها و نمونه کارهای مربوط به دستگاه های خاموت زن را مشاهده نمایید:

کاربرد انواع دستگاه های خاموت زن

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهدسته بندی هاحساب من
جستجو