بررسی کاربرد حكاکی با دستگاه cnc لیزر
دستگاه و ماشین آلات برش لیزر و حکاکی

بررسی کاربرد حكاکی با دستگاه cnc لیزر

بررسی کاربرد حكاکی با دستگاه cnc لیزر: در این قسمت می توانید برخی از کاربردها و نمونه کارهایی که با دستگاه سی ان سی برش و حکاکی با لیزر انجام داد را مطالعه بفرمایید.

◊ حكاکی روی پلكسی گلاس: پلکسی گلاس نوعی پلیمر شفاف است و پلاستیک شکل. که توسط دستگاه برش لیزر می توان طرح و نقش های زیبایی بر روی آن پیاده کرد.

◊ حكاکی روی چوب: چوب از جمل موادی است که کاربرد گسترده ای در صنایع مختلف دارد و بخصوص در زمینه کار های هنری به وفور از آن استفاده می شود. حکاکی بر روی چوب با استفاده از ابزار آلات دستی معمولا هم زمان بر و هم هزینه بر است و معمولا برای پیاده سازی طرح های پیچیده از دستگاه لیزر استفاده می گردد.

◊ حکاکی تنديس و لوح های يادبود: با دستگاه cnc لیزر برش و حکاکی می توان انواع تندیس ها و لوح های یاد بود را با طرح های زیبا و شکیل حکاکی کرد.

◊ حكاکی روی سنگ: با دستگاه لیزر شما قادر خواهید بود طرح ها و عکس های زیبایی را بر روی سنگ پیاده سازی کنید این طرح ها  می توانید شامل تصویر اشخاص یا مناظر باشد.

◊ حكاکی روی چرم و پارچه: با گسترش صنعت پارچه و چرم و رقابت گسترده در این صنعت، این حوزه نیز نیازمند خلاقیت های خاص خود است و طرح های خاصی در این زمینه روانه بازار شده که تنها با استفاده از دستگاه cnc لیزر برش و حکاکی قابل پیاده سازی هستند.

◊ حک لیزری فلزات: نمونه ای دیگر از کاربرد دستگاه cnc لیزر برش و حکاکی شامل حکاکی بر روی فلزات است  به منظور حک کردن لوگوی شرکت، آرم ها و علائم خاص بر روی فلز و …

◊ حکاکی یا چاپ روی پلاستیک: حکاکی بر روی پلاستیک نیازمند دقت خاصی است که این امر را می توانید با دستگاه های لیزر پیاده سازی کنید برای مثال جک کردن نوشته های خاص بر روی پلاستیک و یا آرم ها و علائم خاص دیگر.

عملکرد دستگاه لیزر برای حکاکی

عملکرد دستگاه cnc لیزر برای حکاکی

دستگاه های سی ان سی لیزر توسط طراحان، هنرمندان و صاحبان صنایع و مشاغل مختلف برای انجام طراحی های گوناگون و ساخت انواع نمونه و… مورد استفاده قرار می گیرند. پرتو بسیار باریک لیزر در این دستگاه ها باعث می شود تا بتوانند متریال مختلف را با دقت بالا مورد حکاکی قرار دهند.

حکاکی با دستگاه های سی ان سی لیزر به صورت کامپیوتری انجام می شود. به این ترتیب که شخص ابتدا طرح مورد نظر خود را از طریق نرم افزارهای گرافیکی ساخته و سپس به دستگاه لیزر منتقل می کند. پس از آن، حکاکی به صورت اتوماتیک توسط دستگاه لیزر صورت می گیرد.

همانطور که می دانید، دستگاه برش و حکاکی لیزر قادر است متریال مختلف را با دقت و سرعت بالا حکاکی کند. در هنگام انجام حکاکی، پرتو لیزر بر روی طرح، شروع به حرکت کرده و تمامی نقاط را با ظرافت حکاکی می کند. این دستگاه ها قابلیت حکاکی طرح های پیچیده بر روی انواع متریال را دارند.

انواع دستگاه های لیزر حکاکی و کاربرد هر کدام:

برخی از انواع دستگاه های لیزری که برای حکاکی به کار می روند، شامل موارد زیر می باشد:

لیزر حکاکی MUV

دستگاه لیزری MUV قادر به حکاکی بر روی انواع متریال مانند فلز، چرم، پلاستیک، پلکسی گلاس، سرامیک های ظریف و … می باشد. این دستگاه ها از نظر مصرف انرژی، مقرون به صرفه هستند. همچنین حکاکی های پیچیده، ریز و ظریف را با دقت و کیفیت بالا انجام می دهند.

دستگاه لیزرCMA

دستگاه لیزری CMA برای حکاکی بر روی انواع متریال غیر فلزی ساخته شده است. از این دستگاه ها در حکاکی بر روی چوب، پارچه ، چرم، پلاستیک، پلکسی گلس و … استفاده می شود. این دستگاه فاقد لرزش بوده و دارای سرعت بالایی می باشد.

دستگاه حکاکی FLM

این دستگاه ها همان دستگاه های لیزر فایبر هستند که در انواع حکاکی صنعتی و غیر صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند و دارای کاربرد گسترده ای هستند.

دستگاه لیزر MF

چنان چه تازه کار هستید و می خواهید دستگاهی که با آن حکاکی لیزری انجام می دهید، پیچیده نباشد و کار با آن آسان باشد، دستگاه حکاکی لیزر MF انتخاب مناسبی برای شماست. همچنین اندازه آن کوچک و حمل دستگاه آسان است.

دستگاه حکاکی لیزری DDB

این دستگاه ها کاربرد گسترده ای دارند و بر روی انواع مواد به جز فلزات می توانند حکاکی کنند. حکاکی بر روی کاشی و سرامیک و سنگ های مختلف از کاربرد این دستگاه ها می باشد.

دستگاه لیزر YAG

این دستگاه ها در صنایع مختلف برای حک لیزری مورد استفاده قرار می گیرند و از محبوبیت زیادی برخوردارند. دستگاه های      YAG  حکاکی هایی بسیار تمیز و دقیق را بر روی مواد فلزی و غیر فلزی انجام می دهند. این دستگاه ها دارای کاربرد های گسترده ای نظیر بسته بندی مواد غذایی، لوازم بهداشتی ، تولید قطعات خودرو ، طراحی بر روی انواع زیور آلات، تولید وسایل پزشکی ، صنایع چرم، پوشاک، عینک سازی و … می باشند.

لطفا مطالعه کنید: کاربرد دستگاه cnc برش حکاکی ليزر در صنعت

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهدسته بندی هاحساب من
جستجو