بررسی کاربرد حكاکی با دستگاه cnc لیزر

بررسی کاربرد حكاکی با دستگاه cnc لیزر
10/09/2015

بررسی کاربرد حكاکی با دستگاه cnc لیزر: در این قسمت می توانید برخی از کاربردها و نمونه کارهایی که با دستگاه سی ان سی برش و حکاکی با لیزر انجام داد را مطالعه بفرمایید.

◊ حكاکی روی پلكسی گلاس
پلکسی گلاس نوعی پلیمر شفاف است و پلاستیک شکل. که توسط دستگاه برش لیزر می توان طرح و نقش های زیبایی بر روی آن پیاده کرد.

◊ حكاکی روی چوب
چوب از جمل موادی است که کاربرد گسترده ای در صنایع مختلف دارد و بخصوص در زمینه کار های هنری به وفور از آن استفاده می شود. حکاکی بر روی چوب با استفاده از ابزار آلات دستی معمولا هم زمان بر و هم هزینه بر است و معمولا برای پیاده سازی طرح های پیچیده از دستگاه لیزر استفاده می گردد.

◊ حکاکی تنديس و لوح های يادبود
با دستگاه cnc لیزر برش و حکاکی می توان انواع تندیس ها و لوح های یاد بود را با طرح های زیبا و شکیل حکاکی کرد.

◊ حكاکی روی سنگ
با دستگاه لیزر شما قادر خواهید بود طرح ها و عکس های زیبایی را بر روی سنگ پیاده سازی کنید این طرح ها  می توانید شامل تصویر اشخاص یا مناظر باشد.

◊ حكاکی روی چرم و پارچه
با گسترش صنعت پارچه و چرم و رقابت گسترده در این صنعت، این حوزه نیز نیازمند خلاقیت های خاص خود است و طرح های خاصی در این زمینه روانه بازار شده که تنها با استفاده از دستگاه cnc لیزر برش و حکاکی قابل پیاده سازی هستند.

◊ حک لیزری فلزات
نمونه ای دیگر از کاربرد دستگاه cnc لیزر برش و حکاکی شامل حکاکی بر روی فلزات است  به منظور حک کردن لوگوی شرکت، آرم ها و علائم خاص بر روی فلز و …

◊ حکاکی یا چاپ روی پلاستیک
حکاکی بر روی پلاستیک نیازمند دقت خاصی است که این امر را می توانید با دستگاه های لیزر پیاده سازی کنید برای مثال جک کردن نوشته های خاص بر روی پلاستیک و یا آرم ها و علائم خاص دیگر.

لطفا مطالعه کنید: کاربرد دستگاه cnc برش حکاکی ليزر در صنعت

نظرات کاربران