نکات مهم در طراحی cnc
صنایع CNC و تراش

نکات مهم در طراحی cnc

نکات مهم در طراحی cnc: در طراحی و پیاده سازی طرح های مختلف cnc لازم به رعایت برخی پارامترهای فنی و مهم است، که این پارامترها به طور مستقیم بر روی نتیجه نهایی کار اثر بسیار بالایی را دارد. در ادامه می توانید برخی از این پارامترها را ملاحضه کنید.

1 – تفکر: طرح در ذهن شماست

◊ طرز فکر شما که رویکرد طراحی شما را شکل می‌دهد، بیشتر از هر بخش فرایند طراحی تعیین کننده‌ است. چهارچوب ذهنی و طرز فکر با جیب شما ارتباط مستقیم دارد.

◊ احتمالا بارها با این تفکرات وارد طراحی شده‌اید که «این طرح خوب نیست، این طراحی احتمالا نتیجه نمیدهد.» یا حالت برعکس با خود فکر می‌کنید «این طرح خوبی است. به طراحی من نیاز است. مدلهای مرا دوست دارند و من طراح خوبی هستم.» در این حالت حتما موفق میشوید.

2 – باور: یک باور نفوذناپذیر داشته باشید.

◊ خودتان، طرح و cnc تان را باور داشته باشید. سیستم اعتقادی شما تعیین کننده‌ی سرنوشت شماست؛ نه فقط در فرایند طراحی، بلکه در حرفه شما.

◊ این 3 پرسش را با چرا بنویسید. چرا کارگاهم را باور دارم؟ چرا طراحیم را باور دارم؟ چرا خودم را باور دارم؟

◊ برای اینکه در باورها تخصص پیدا کنید، هر بار که مشتری را ملاقات می‌کنید از او بپرسید که چرا شما، محصول و شرکت شما را باور دارد و در ادامه بپرسید دلیل خریدش از شما چیست؟

3 – تعهد: یک تعهد کاری را توسعه دهید.

◊ به یک اصل که میتوانید پایبند باشید. مثلا به سرعت تحویل ، یا قیمت مناسب ، یا پشتیبانی ، یا یک سبک طراحی مثلا اسلیمی، یا گل و بوته و یا …. مشتری بالقوه‌ای که به شما پیشنهاد همکاری میدهد را به چنگ آورید و بگذارید به شما وفادار باقی بماند. در واقع باید با مشتری دوست شوید.

◊ یک ضرب‌المثل قدیمی می‌گوید: « وقتی تمام امور برابرند، مردم دوست دارند از دوستان خرید کنند. وقتی تمام امور نابرابرند، باز هم دوست دارند از دوستان خرید کنند».

4 – کشف نیاز: مردم برای نیازهای خود خرید می‌کنند، نه نیازهای شما

◊ نخست نیازهای آنان را پیدا کنید. علت خرید مردم بسیار ارزشمندتر از «نحوه‌ی خرید آنان است».

◊ «آنچه قصد فروش دارید» را بر اساس خواسته های مشتریان طراحی کنید، نه بر اساس توانمندی ای طراحی خود.

◊ مردم می‌خواهند بدانند چطور می‌توانند سود ببرند و موفق باشند. نه یک مشت حرف بی ارزش درباره ی شما.

◊ بهترین بخش درباره یافتن «دلایل خرید» مشتریان شما این است که به طور کامل شما را از آنچه رقبایتان برای فروش انجام می‌دهند، متفاوت سازد.

5- پرسش : پرسش‌های اشتباه به پاسخ‌های اشتباه منتهی می‌گردند

◊ پرسش‌ نیاز طراحی به شمار می‌روند. پرسش‌ فرایند طراحی را کوتاه می‌کند.

◊ پرسش‌ها حقایق و انگیزه‌های کار را روشن می‌کنند.

◊ اگر این کارها را بکنید، پرسش‌هایتان را بپرسید، گفتگوی ارزشمند ایجاد کنید و آنان را درگیر کنید، در پایان «سفارش» مال شما خواهد بود.

◊ مهارت در پرسیدن را زمانی خوب ارزیابی کنید که مشتری می‌گوید « پرسش بسیار عالی بود، قبلا هیچ‌کس این را از من نپرسیده بود».

6 – پذیرش: وقتی طراحی شکست میخورد، ببینید قصور از طرف چه کسی بوده است.

◊ اگر شما را به خاطر قیمت نپذیرفته اند، این تقصیر از طرف چه کسی است؟ اگر تصمیم گرفته‌اند با رقیبتان کارکنند، تقصیر کیست؟ شما.

◊ البته خود را سرزنش نکنید، مسؤلیت آن را بپذیرید و از آن درس بگیرید. به جای سرزنش کردن، چرا فکر کردن را امتحان نمی‌کنید؟ و پس از تفکر، نوشتن را؟ درباره کاری فکر کنید که می‌توانستید برای چیزی یا فردی که آن را سرزنش می‌کنید انجام دهید. آیا قادر به جلوگیری از آن بودید؟ آیا می‌توانید دفعه بعد، نتیجه‌ای متفاوت ایجاد کنید؟

7 – سود: برای ایجاد رابطه کار کنید، نه برای پول

◊ برای کمک به مشتریان خود طراحی کنید. به آنان کمک کنید تا پیروز شوند و سود ببرند؛ بدین ترتیب شما هر روز پیشرفت خواهید کرد. کسب درآمد نیز شما را به مشتریان وفاداری می رساند که شما را به دیگران ترجیح داده‌اند و حاضرند به شما تاییدیه هایی به خاطر ارزش بهتر بدهند.

◊ اگر مشتریانی وفادار، روابطی خوب و مسیری کامل داشته باشید، کار می‌تواند قابل پیش‌بینی باشد. اگر مشتریان شما را به عنوان « یک نیازمند به آن» مشاهده کنند، کمی عقب نشینی می‌کنند. حس ریاکاری چیزی است که از سوءاستفاده و دلهره سرچشمه می‌گیرد.

◊ اقدام: به ارقام خود نگاه کنید و ببینید برای طراحی به چه چیزی نیاز دارید. حال برگردید و 10 کار آخر خود را بازبینی کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهدسته بندی هاحساب من
جستجو