سیستم های خطی بال اسکرو

نکات فنی در تهیه بال اسکرو

نکات فنی در تهیه بال اسکرو : در هنگام خرید بال اسکرو سه پارامتر مهم را باید در نظر بگیرید :

  • قطر بال اسکرو ( که اولین و مهمترین پارامتر می باشد )
    – گام بال اسکرو
    – طول بال اسکرو

هنگام سفارش بعد از تعیین قطر و گام بال اسکرو فروشنده مهره مورد نیاز را به شما تحویل میدهد

هنگام تحویل مهره رعایت چند نکته ضروری است:

هنگام تحویل مهره مشاهده خواهید کرد که این مهره دارای یک لوله واسط است و اکیدا توصیه می شود که تحت هیچ شرایطی تا زمانی که مهره را در بال اسکرو نصب نکرده اید ، اقدام به خارج کردن لوله نکنید چرا که در این صورت تمام ساچمه ها از جای خود خارج شده و مشکلات بعدی را سبب می شود. همچنین دقت داشته باشید که بعد از نصب مهره بر روی پیچ، لوله مذکور را در جای مطمئن نگاه داری کنید تا زمانی که نیاز به تعمیر و نگهداری بال اسکرو بود بتوانید مجددا مهره را در قاب مخصوص خود قرار دهید.

دیگری اینکه در طراحی ابتدا و انتهای بال اسکرو دقت لازم را داشته باشید که باید لبه ای را در نظر بگیرید که لوله با آن مماس شود و مهره به آسانی در پیچ بال اسکرو بسته شود.

چنانچه کار به گونه ای باشد که نیاز به دقت بالایی است برای مثال در دستگاه های تراش و فرز و سنتر و… آنگاه لازم است که از بال اسکرو دوبل استفاده شود. ساختار این بال اسکرو ها به گونه است که یک specer  یا فضا در بین دو بال اسکرو قرار دارد و با تنظیم آن قادر خواهیم بود لقی موجود را تا حد بسیار بالایی کاهش دهیم. البته قابل ذکر است که خوده بال اسکرو از دقت بسیار بالا و لقی کمی برخوردار است و استفاده از مکانیزم بال اسکرو دوبل صرفا به منظور بالا بردن دقت در حد میکرون است.

نکته سوم اینکه برای طراحی پیچ بال اسکرو ، بعضی از شرکتها کار را راحت کرده اند و مهره تراشیده شده را بصورت طرح نهایی ارائه می دهند . در جداولی که در انتهای دیتا شیت بال اسکرو ها آمده ، طرح های از پیش آماده نمایش داده شده است . می توانید برای دستگاه خود انتخاب نمایید و سفارش دهید .

در مورد بارهای اعمالی به بال اسکرو دقت کنید که تنها باید نیروهای عمودی به بال اسکرو باید نیروهای عمودی باشند. و سایر نیروها رو بین ریل ها و واگن ها تقسیم کنید.

توجه داشته باشید که هرگز تحت هیچ شرایط از چکش به منظور تعمیرات بال اسکرو استفاده نکنید چرا که در این صورت باعث صدمه و آسیب به اجزا و ساختار بال اسکرو خواهید شد.

روغن کاری عمر مفید دستگاه را افزایش می دهد. نمونه ای از دستگاه های روغن کاری اتومات در بازار هستند به این صورت که این دستگاه ها دارای یک اهرم مکانیکی هستند و با فشار دادن این اهرم یک بازوی فنری فشرده می شود و این فنر هنگام برگشت به یک پمپ روغن فشاری را اعمال میکند و بدین ترتیب روغن به صورت قطره قطره تجهیزاتی از قبیل ال ام گاید و بال اسکرو را روغن کاری می کند.

همچنین بال اسکرو باید از آلودگی های محیطی از قبیل گرد و غبار و آسیب های ناشی از سفاله محافظت شود که برای این منظور میتوان از کاور های مخصوص بال اسکرو استفاده کرد. این کاور ها در دو نوع پلاستیکی و فلزی موجود می باشند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهدسته بندی هاحساب من
جستجو