نکاتی در مورد خرید دستگاه سی ان سی cnc چوب
دستگاه cnc چوب و منبت کاری

نکاتی در مورد خرید دستگاه سی ان سی cnc چوب

نکاتی در مورد خرید دستگاه سی ان سی cnc چوب: در هنگام خرید دستگاه cnc برش چوب و mdf نیاز است به یکسری نکات فنی و مهم دقت کنیم تا خرید ما یک خرید موفق باشد که در ادامه این موارد را مورد بررسی قرار می دهیم

در حالت کلی ماشین آلات cnc فعال در صنعت چوب به سه دسته تقسیم بندی می شوند:

  • ♦   ماشین های Flat bed و یا ماشین هایی که دارای میزکار تخت می باشند.
  • ♦   ماشین های روتاری و یا چرخشی که بر روی قطعات چرخنده کار می کنند.
  • ♦   ماشین های مفصلی ، این ماشین ها علاوه بر این که عملیات مربوط به ماشین های Flat bed را انجام می دهند بر روی لبه های کناری قطعه مورد نظر نیز قادر به انجام کار هستند.

قطعات مورد استفاده در دستگاه cnc چوب

اما بررسی قطعات مورد استفاده در این ماشین آلات :

1- اسپیندل:

اسپیندل ها جهت خنک سازی در دو مدل آب در گردش و هوا در گردش می باشند که نوع آب در گردش آن دارای طول عمر بالاتری بوده و افت قدرتی در آن کم است و همچنین آلودگی صوتی کمتری دارد.

نکته دیگر در مورد اسپیندل این است که باید بررسی کنیم کولت اسپیندل مورد نظر ( نوعی سه نظام ) تا چه قطر از قلم را پشتیبانی می کند.
و در نهایت باید اسپیندلی را انتخاب کنید که از نظر فراوانی قطعه در حد مطلوبی باشد. اسپیندل دستگاه CNC را به عنوان قلب دستگاه در نظر بگیرید.

2- ریل های حرکتی، بال اسکرو، واگن ها و چرخنده ها

طول عمر مفید یک دستگاه CNC بستگی به نوع و کیفیت ریل ها، واگن ها و بال اسکرو دارد. فشار بالای کار بر روی ریل ها است، وزن محور ها بر روی واگن ها قرار دارد، بال اسکرو ها باید به گونه ای باشند که تحمل قدرت سروو موتورها و یا استپر موتورها را در هنگام واکنش داشته باشند و در نهایت چرخ دهنده باید از جنس مرغوب باشد.

3- بدنه و شاسی دستگاه :

جهت بررسی بدنه و شاسی دستگاه می توانید از فروشنده درخواست کنید که دستگاه را روشن کند و یک دایره و یا مربع 20*20 برای شما برش دهد. در حین انجام کار دقت کنید که بدنه دستگاه نباید لرزش داشته باشد و همچنین به قطعه کار برش خورده دقت کنید که لبه های برش خورده باید یک دست باشند و نباید به صورت پله پله باشند و یا نقطه شروع و پایان کار باید یکسان باشد.

چنانچه چنین مواردی را مشاهده کردید نشانه این است که شاسی دستگاه دارای لرزش است و این لرزش به اسپیندل منتقل شده، تاکید می شود از خریدن چنین دستگاهی جدا خوداری نمایید.

4- کنترلر دستگاه

کنترلر دستگاه به عنوان مغز ماشین می باشد این کنترلر باید دارای قدرت پردازش بالایی باشد، در برابر گرد و غبار مقاوم بوده، دارای پورت usb و همچنین دارای حافظه داخلی بالایی باشد.

چنانچه دستگاه خریداری شده توسط شما خارجی و یا چینی می باشد حتما این اطمینان را حاصل کنید که قطعات یدکی آن در بازار موجود باشند. یک کنترلر خوب هرگز در حین کار هنگ نمی کند مگر اینکه اپراتور آن را دستکاری کرده باشد.

و در نهایت از فروشنده درخواست کنید که نرم افزار های مربوط به دستگاه را در اختیار شما قرار دهد .

5-  تولید کنندگان 

نکته ای که لازم است متذکر شویم این است که هرگز از تولید کنندگان و فروشندگانی که به تازگی پا به این عرصه از صنعت گذاشته اند خرید نکنید چرا که در این صورت شما به عنوان موش آزمایشگاهی آن ها شده اید. و در صورتی اقدام به خرید کنید که از علم و کارایی و توانایی مجموعه تولیدی اطمینان حاصل کرده باشید.

6- گارانتی

حتما از گارانتی دستگاه مطمئن شوید. این گارانتی باید حداقل یک سال باشد.

لطفا مطالعه کنید: کاربرد دستگاه سی ان سی cnc منبت کاری چوب

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهدسته بندی هاحساب من
جستجو