صنایع CNC و تراش

معرفی انواع ابزارهای cnc روتر

معرفی انواع ابزارهای cnc روتر

♦ بررسی ابزار های برشکاری دو بعدی سی ان سی :

ابزار های برشکاری دو بعدی دارای یک قسمت تراشکاری با قطری یکسان می باشند.این ابزارها دارای سطحی مارپیچ هستند، وجود این سطح مارپیچ باعث خروج سهل و آسان براده ها می گردد. در هنگام استفاده از این ابزار ها به طول و قطر ابزار دقت کنید، این ابعاد باید متناسب با کار شما باشند. بسیار مشاهده می گردد که بسیاری از اپراتورها از ابزار های مخصوص سوراخ کاری به منظور انجام اموری از قبیل برش عرضی استفاده می کنند در حالی که ابزار های مخصوص این کار در بازار به وفور یافت می شود و بهتر این است که ابزار مخصوص خود را به کار ببریم.

41SMZhuhf5L._SY300_AR15 Lower Receiver Tutorial - 1211
 149409 (3) 618MIqZAXkL._SY355_

در کارهای ظریف که قطر ابزار کم است سعی کنید با سرعتی آهسته وارد قطعه کار شوید و با سرعت زیاد ماشین کاری کنید در صورت عدم رعایت این موضوع ابزار شما خواهد شکست.

♦ بررسی ابزار های حکاکی دو بعدی سی ان سی :

بیشترین کاربرد این ابزار ها در حکاکی بر روی درب و کابینت ها است، انواع و اقسام ابزارهای فرم در بازار موجود می باشد که هر کدام زیبایی خاصی به کار می دهد. نکته ای را که لازم است در هنگام خرید این ابزار در نظر بگیرید این است که دقت کنید قطر بازوی ابزار با قطر کولت یا فشنگی اسپیندل یکسان باشد.

setmold_bigset_shaker3_big
 ab_6pc-628x349 Untitled

در هنگام کار با این ابزار ها به منظور جلوگیری از خرابی بلبرینگ اسپیندل لازم است که سرعت چرخش ابزار های فرم را پایین بیاوریم چرا که با توجه به وزن و نیروی گریز از مرکز این ابزار ها احتمال صدمه و آسیب به بلبرینگ های اسپیندل وجود دارد.

♦ بررسی ابزار های ماشین کاری سطحی :

به منظور بار برداری وسیع از سطح کار از ابزار های ماشین کاری سطحی استفاده می شود. در این ابزار ها نیز لازم است که سرعت کار را پایین بیاوریم چرا که در سرعت های بالا ممکن است موجب آسیب به بلبرینگ های اسپیندل گردد.

Insert Spoilboard Surfacing, Rabbeting, Flycutter and Bed Skimming Router Bit 1Insert Spoilboard Surfacing, Rabbeting, Flycutter and Bed Skimming Router Bit 2
 CNC Insert Multi Profile Router Bit 2 Insert Spoilboard Surfacing, Rabbeting, Flycutter and Bed Skimming CNC Router Bit with Scorers, 2 + 2 Design

 

♦ بررسی ابزار های خشن تراشی سه بعدی :

به منظور کاهش زمان ماشین کاری از ابزار های خشن تراشی استفاده می شود برای نمونه در کارهای با حجم براده برداری بالا چنانچه سطح کار با ابزارهای ظریف ماشین کاری شود، زمان بسیار زیادی صرف خواهد شد.

5950Classical Plunge Router Bits w- Upper Ball Bearing Style b
 Classical Plunge Router Bits w- Upper Ball Bearing Style a Classical Groove w-Ball Bearing Guide Router Bits

♦ بررسی ابزار های نازک کاری سه بعدی :

در اجرا و پیاده سازی کارهای ظریف استفاده از ابزارهای نازک کاری کیفیت کار را بسیار بالا می برد و تنها مشکل آن این است که زمان ماشین کاری افزایش می یابد.

♦ بررسی ابزار های حکاکی U :

ابزارهای حکاکی U در اصطلاح فنی به عنوان ابزار های Ball Nose شناخته می شوند و در حکاکی های سه بعدی کاربرد فراوانی دارند. چنانچه قطر این ابزار ها از 20mm بیشتر باشد از آن ها در خشن کاری استفاده می شود و چنانچه قطر آن ها از 20mm  کمتر باشد از آن ها در کارهای نازک کاری استفاده می شود. البته توجه بفرمایید که انجام کارهای خشن کاری با این ابزار از نظر اقتصادی به صرفه نیست.

نمونه ای از کاربرد این ابزار در مدل موج دار Wave است

3196XGJMXNL._SY450_31CR5X6AF0L
 71KNyC1Ke-L._SL1000_ In-Tech Series Insert Core Box Router Bit

♦ بررسی ابزار های حکاکی V :

از ابزار های حکاکی V بیشتر جهت انجام کارهای متن نویسی استفاده می شود.نمونه ای از کاربرد این ابزار در نوشتن خطوط نستعلیق است که با توجه به تغییر قطر آن در عمق های متفاوت می توان پهنای خط را تعیین کرد ، برای کارهای متن نویسی معمولا از ابزار V با زاویه 30 یا 60 درجه استفاده می شود. کاربرد دیگر آن در حکاکی کارهای اسلیمی می باشد

از این ابزار جهت انجام مدل های موج دار  Wave نیز استفاده می شود که در این حالت قطر آن باید بالای 20mm باشد.

61nxRF2ArnL._SL1280_51dZD-NbQIL._SL1000_
  

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهدسته بندی هاحساب من
جستجو