مرکز فروش قطعات دستگاه برش پلاسما cnc
خرید فروش دستگاه برش پلاسما

مرکز فروش قطعات دستگاه برش پلاسما cnc

مرکز فروش قطعات دستگاه برش پلاسما cnc: این دستگاه از قطعات همچون نازل، پاور و کنترل کننده، شاسی و بدنه و…  تشکیل شده است که لازم است هنگام خرید به کیفیت آنها دقت کافی داشته باشیم.

قطعات به کار رفته در دستگاه های برش پلاسما شامل موارد متعددی می باشند و برندهای مختلفی در سطح دنیا در حال ساخت و ارائه این لوازم و قطعات می باشند که لازم است در هنگام خرید توجه کافی به کیفیت قطعات خریداری شده داشته باشیم.

برخی از قطعات و لوازم به کار رفته در دستگاه برش پلاسما عبارتست از  Stepموتور، ژنراتور پلاسما، سیستم های حرکتی Linear، برد الکترونیک، تورچ پلاسما، الکترود، نازل و … این موارد برخی از تجهیزات مورد استفاده در دستگاه برش پلاسما هستند، این تجهیزات در مارک ها و مدل های مختلفی در دسترس قرار دارند.

در ساختمان دستگاه برش پلاسما سی ان سی cnc معمولا از سیستم مکنده استفاده شده است که باعث می شود گازها و دود های ناشی از عملیات برش به راحتی از محیط کارگاه جمع شود.

همچنین برخی از مدل های خاص دستگاه برش پلاسما از کنسول گاز اتوماتیک برخوردار هستند این سیستم جهت تنظیم اتوماتیک فشار و جریان تمام گازهای پلاسما و با استفاده از سروو ولو servo valve مورد استفاده قرار می گیرد.

برخورداری از سیستم ریموت کنترل به منظور کنترل و تنظیم تورچ روی لبه های ورق که در این حالت دیگر نیاز نیست جهت تنظیمات مربوط به فورچ پشت پنل کنترلر دستگاه قرار بگیریم.

برخورداری از سیستم اعلام کننده کاهش فشار گاز، این سیستم باعث می شود که در صورت کاهش فشار گاز از یک حد معین ادامه کار متوقف شده و پس از تعویض کپسول مجددا کار از همان نقطه قبلی آغاز گردد.

قطعات دستگاه برش پلاسما cnc

این موارد پارامترهایی بودند که در برخی از دستگاه های برش پلاسما قابل مشاهده است. شما نیز در صورتی که نیاز به تجیهزات و قطعات دستگاه برش پلاسما دارید در مرکز فروش قطعات دستگاه برش پلاسما cnc در بازار صنعت آرنیوس می توانید به هدف خود برسید، همچنین می توانید نیازها و خدمات خود را نیز در این پایگاه ثبت کنید.

دستگاه برش پلاسما و ساختار آن

دستگاه برش پلاسما cnc یک دستگاه دو بعدی بوده و برای کار به سه بعد نیاز ندارد؛ به همین دلیل، به قدرت زیادی برای عملکرد این دستگاه نیاز نیست. در این دستگاه های سی ان سی، برای ایجاد برش، از مشعل پلاسما استفاده می‌ شود؛ این دستگاه ها قادر به برش چوب و فلز می باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به دستگاه سی ان سی برش پلاسما و قطعات آن، تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

قطعات دستگاه برش پلاسما cnc

به طور کلی قطعات دستگاه CNC، به سه گروه کلی قطعات مکانیکی، واحد کنترل و برق قدرت دسته بندی می شوند. در ادامه مطلب به این سه دسته قطعات می پردازیم.

از قطعات قسمت مکانیکی می توان به بدنه دستگاه، موتورهای دستگاه که شامل سروموتورها و استپ موتورها هستند، اسپیندل، ریل و واگن و مکانیزم حرکتی دستگاه اشاره کرد. قطعات دسته واحد کنترل شامل کنترولر، اینتورتر اسپیندل، درایور موتور، نرم افزار و سامانه اندازه گیری می شود. از قطعات قسمت برق قدرت نیز می توان فیوزها، محافظ کابل، تبلو برق و کنتاکتور را نام برد.

لوازم مورد نیاز برای برش پلاسما cnc

تجهیزات ابتدایی دستگاه های سی ان سی برش پلاسما  شامل کنسول راه اندازی قوس الکتریکی، تورچ، منبع برق، منبع گاز و سامانه خنک کننده می شود، قطعه تحت برش باید یک رسانای الکتریکی باشد.

گاز مورد استفاده در دستگاه برش پلاسما cnc

اغلب از نیتروژن به عنوان گاز برش پلاسما در دستگاه هایی که دارای جریان بیشتر هستند و برای برش متریال تا ضخامت 3 اینچ، استفاده می شود. به طور معمول نیتروژن می تواند برش‌های با کیفیتی بر روی انواع متریال فلزی مانند فولاد ضد زنگ، آلومینیوم و… ایجاد ‌کند. چنان چه قصد برش فلزات ضخیم‌ تر را دارید، پیشنهاد ما استفاده از نیتروژن با هوا به عنوان گاز ثانویه، می باشد.

رفع عیوب دستگاه برش پلاسما cnc

عوامل بسیاری بر روی کیفیت برش دستگاه برش پلاسما cnc تأثیر گذار هستند. مواردی نظیر نوع تورچ، نوع گاز، ضخامت مواد، ارتفاع برش، سرعت برش و… از جمله این عوامل هستند. اکثر این مولفه ها به هم پیوسته هستند، چنان چه یکی از این موارد را تغییر دهید، بر روی سایر مولفه ها اثرگذار است. در ابتدا بهتر است برای تصحیح تنظیمات، به دفترچه راهنمای این دستگاه مراجعه کنید. در صورتی که نیاز به تنظیمات جزئی باشد، موارد زیر را امتحان کنید:

۱ : در جریان گاز و فشار آن، تغییرات کوچکی ایجاد کنید.

۲ : به میزان یک ولت، ولتاژ قوس را افزایش دهید بسته به شرایط، می توانید ولتاژ را کم یا زیاد کنید.

۳: سرعت برش را چند درصد تغییر داده و تنظیم کنید تا هنگامی که شرایط بهتر شود.

خرید قطعات دستگاه برش پلاسما cnc

برای خرید قطعات دستگاه می توانید به صورت حضوری به مرکز فروش قطعات دستگاه برش پلاسما cnc  مراجعه کنید و یا به صورت اینترنتی خرید نمایید. بازار صنعت آرنیوس، بهترین قطعات این ماشین آلات را ارائه می دهد، با ما تماس بگیرید.

◊ مشاهده کنید: کاربرد دستگاه پلاسما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهدسته بندی هاحساب من
جستجو