ماشین cnc سوراخکاری صفحات فولادی AK YAPAK
دریل cnc و سوراخکاری و انواع مته

ماشین cnc سوراخکاری صفحات فولادی AK YAPAK

ماشین cnc سوراخکاری صفحات فولادی AK YAPAK یکی از برنده های مطرح در زمینه دستگاه های سوراخکاری و خمکاری است و توانسته قابلیت های بسیار خوبی را از خود نشان دهد که در این قسمت این برند را بررسی می کنیم.

♦ بررسی ماشین سوراخکاری صفحات فولادی محصول شرکت AK YAPAK سری ADP

در این بخش به معرفی یکی از ماشین آلات سوراخکاری cnc شرکت AK YAPAK ترکیه می پردازیم

♦ پروسه ی سوراخکاری Base Plate و لچکی ها در یک سازه، عملیاتی وقت گیر است که نیازمند دقت بالایی در اجرا می باشد. استفاده از ماشین های سوراخکاری cnc باعث می شود که دیگر نیازی به اندازه گیری توسط اپراتور و مارک زنی و همچنین سوراخکاری پیشرو نباشد.

ساختار این دستگاه ها به گونه است که می توان قطعات را در 4 گروه کاری و به ضخامت 100mm بر روی یکدیگر قرار داد و توسط نرم افزار های مخصوص که رابط بین دستگاه و اپراتور است نقشه ای را ترسیم کرده و در نهایت نقشه طراحی شده توسط دستگاه به طور تمام اتوماتیک پیاده می گردد.

♦ نحوه عملکرد ماشین های cnc سوراخکاری صفحات فولادی به این گونه است که بر طبق برنامه ای که توسط اپراتور به کنترلر دستگاه داده شده است مختصات سوراخ های مورد نظر را در مختصات Plate هایی که به آن داده شده محاسبه می کند و مطابق با فرمان اپراتور پروسه ی سوراخکاری را شروع می کند.

پارامترهایی از قبیل سرعت سوراخکاری، فشار مورد نیاز جهت سوراخکاری و همچنین سایر عملیات منطقی توسط سیستم کنترلر دستگاه محاسبه شده و اجرا می گردد.

♦ در این ماشین های cnc نیروی مورد نیاز جهت سوراخکاری توسط سروو تامین می شود. از دیگر ویژگی های این دستگاه برخورداری آن از سیستم سفاله کش اتوماتیک است به طوری که مایع خنک کننده را از سفاله ها مجزا می کند و جهت انجام مجدد فرایند خنک سازی این مایع را به کار می گیرد و سفاله های جدا شده را به سمت مخزن مخصوص جمع آوری سفاله ها هدایت می کند.

لطفا مطالعه کنید: معرفی انواع مته و گردبر و کاربرد های آن

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهدسته بندی هاحساب من
جستجو