ماشین cnc سوراخکاری صفحات فولادی DADE Heavy
دریل cnc و سوراخکاری و انواع مته

ماشین cnc سوراخکاری صفحات فولادی DADE Heavy

ماشین cnc سوراخکاری صفحات فولادی DADE Heavy: دستگاه های سی ان سی سوراخکاری دارای مدل های متنوع و گوناگونی هستند که در این قسمت یک نمونه از این دستگاه ها را مورد بررسی قرار می دهیم.

بررسی ماشین سوراخکاری صفحات فولادی محصول شرکت DADE Heavy Industry Co مدل ZPZ200

این نوع دریل نیز عملیات سوراخ کاری صفحات فولادی base plate  ، دسته ها و پایه ستون ها را به طور تمام اتوماتیک انجام می دهد.

به طور کلی در سایر روش های سنتی ( از جمله در فرآیند سوراخ کاری رادیال یا مگنت ) در ابتدای کار اپراتور باید محل سوراخکاری را با شابلن علامت گذاری کرده و بعد از آن توسط سمبه محل مورد نظر را نشان دار می کنند و بسته به قطر سوراخ با استفاده از یک یا چند مته کوچکتر که به عنوان مته پیش رو می باشند قطر سوراخ را آماده کرده و در نهایت مته اصلی را جهت سوراخکاری به کار می گیرند.

از جمله مزیت های ماشین های cnc دریل سوراخکاری این است که تمام موارد ذکر شده که توسط اپراتور و به صورت دستی انجام می گرفت و احتمال خطای انسانی نیز در آن بالا است را می توان توسط سیستم کنترلر به طور تمام اتومات اجرا کرد. بدین صورت که پس از قرار دادن صفحات فولادی در محل خود، نقشه تهیه شده توسط نرم افزار های مخصوص که حاوی اطلاعات محل سوراخکاری است را به کنترلر می دهیم و کنترلر پس از پردازش اطلاعات دریافتی پروسه سوراخکاری را آغاز می کند.

بدین ترتیت با استفاده از این ماشین آلات عملیاتی نظیر شابلون کاری و مارک زدن و سوراخ کاری پیشرو ، از چرخه کار حذف می شوند و دستگاه cnc دریل سوراخکاری به طور اتوماتیک نقاط مورد نظر را از روی نقشه تشخیص داده و بعد از محاسبات لازم با سرعتی مشخص عملیات سوراخکاری را آغاز می کند.

در این دستگاه نیز تمامی سفاله ها به طور اتومات جمع آوری شده و به مخزن مخصوص ضایعات منتقل می گردد و مایع خنک کننده بعد از فیلتر شدن مجددا به چرخه کار باز می گردد.

لطفا مطالعه کنید: ماشین cnc سوراخکاری صفحات فولادی AK YAPAK

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهدسته بندی هاحساب من
جستجو