ماشین های سنتر

دستگاه های cnc سنتر عمودی سه محوری

دستگاه های cnc سنتر عمودی سه محوری: دستگاه های CNC، ابزار های هستند که با استفاده سیستم کامپیوتری کار می کنند. دستگاه CNC این امکان را می دهد که بتوانیم قطعاتی از مواد گوناگون را با سرعت بالا و دقت مناسب تراش دهیم که ماشین های سنتر عمودی سه محوری نمونه ای از آن است.

طرح های پیاده شده توسط دستگاه CNC ابتدا توسط نرم افزار های مخصوص از قبیل CAM پیاده سازی شده و سپس توسط دستگاه اجرا می گردد. البته این طرح ها را نیز به صورت دستی توسط اپراتور می توان به دستگاه داد.

♦ در سیستم استاندارد مربوط به دستگاه های CNC، تعدادی برابر با 9 محور استاندارد تعریف شده است. که به شرح زیر می باشند:
سه محور خطی، سه محور دورانی، سه محور خطی مکمل

ماشین های فرز نیز از دیگر دستگاه های صنعتی می باشند که در صنعت بسیار مورد استفاده قرار می گیرند. این ماشین ها از نظر شکل ظاهری مشابه دریل های رو میزی هستند ولی با این تفاوت که حداقل در سه محور می توانند قابلیت حرکت داشته باشند.

♦ ماشنین های فرز در دو دسته ی کلی قرار می گیرند :
ماشین فرزهای افقی
ماشین فرزهای عمودی

از نظر ساختمانی این دو نوع مشابه یکدیگر هستند و فقط با این تفاوت که در ماشین فرز افقی محور به صورت قائم می باشد و میز می تواند در سه جهت عمود بر یکدیگر حرکت کند.

در اینجا به معرفی چند نمونه از ماشین های ماشین های سنتر عمودی سه محوری می پردازیم:

مدل Emmegi Phantomatic M3

(CNC machining center / 3-axis / vertical (Phantomatic M3

این محصول از شرکت Emmegi برای کاربردهایی نظیر ماشین کاری میله ها و همچنین مواد آلمینیومی، مواد pvc و سایر آلیاژهای نرم و اجزای استیل تا ضخامت 2mm مورد استفاده قرار می گیرد.
این دستگاه از یک ماشین سنتر cnc با سه محور کنترلی بهره می برد. برای اینکه ماشین cnc در سه جهت مختلف بر روی قطعه ماشین کاری را انجام دهد محور اسپیندل را از یک سیستم کنترل اتوماتیک بهره مند کرده اند به طوری که در سه موقعیت مختلف قرار گیرد.

مدل VF-1 محصول شرکت HASS

توضیحات فنی

CNC machining center / 3-axis / vertical 508 x 406 x 508 mm | VF-1

برجسته ترین ویژگی که برای این مدل از دستگاه های شرکت HAAS می توان ذکر کرد ابعاد مناسب ان است که این ابعاد برابر 508 x 406 x 508 mm می باشد، دیگر ویژگی های مناسب این دستگاه نیرو محرکه 30 اسب بخار که برابر 22.4 KW می باشد. که این ویژگی امکان دسترسی به سرعت 8100 دور بر دقیقه را ممکن می سازد و زمانی که سرعت دستگاه به محدوده 1000 ipm (25.4 m/min) رسید یک کنترلر 20 مرحله ای وارد سیستم می گردد.

مدل VERTICAL CENTER SMART 530C شرکت MAZAK

High-productivity 3-axis CNC vertical machining center (1 300 x 550 mm | VERTICAL CENTER SMART 530C 2PC

از لحاظ بازدهی کاری این دستگاه یک نومنه موفق و کارامد می باشد و در هنگام بارگذاری قطعه از اتلاف زمان جلوگیری می کند. از دیگر ویژگی های این دستگاه دقت بالا و برخوردار از ساختار مقاوم است . در این دستگاه پایه ها و ستون های دارای استحکام مناسبی می باشند و از جنس فولاد ساخته شده است.

مدل NVX 5080 شرکت DMG

توضیحات فنی

High-productivity 3-axis CNC vertical machining center (800 x 530 x 510 mm | NVX5080 II)

این سری از ماشین های تولید شرکت DMG به دلیل برخورداری از یک محور اسپیندل با حداکثر سرعت بهبود یافته تا 15000 (Min-1) از بهره وری بالایی برخوردار هستند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهدسته بندی هاحساب من
جستجو