دستگاه و ماشین های برش

دستگاه های تخلیه الکتریکی – وایرکات

دستگاه های تخلیه الکتریکی – وایرکات : یکی دیگر از فرایند های ماشین کاری ، وایرکات می باشد. در این نوع ماشین کاری به منظور براده برداری از یک منبع انرژی ترموالکتریک استفاده می شود.

از نظر ساختاری فرایند وایرکات و ماشین کاری الکتریکی با یکدیگر متفاوت می باشند. در ماشین کاری وایرکات از یک سیم نازک به عنوان الکترود استفاده می شود این سیم ها معمولا از جنس مس یا برنج هستند و بر روی آن ها روکشی از روی یا اکسید روی قرار گرفته ، این الکترود یا سیم نازک از وسط قطعه عبور می کند و عملیات ماشین کاری را اجرا می کند.  مایع دی الکتریک در زمان انجام کار، فضای بین سیم و قطعه کار را پر می کند که در اصطلاح فنی به این فضا گپ گفته می شود، زمانی که ولتاژ به حد مناسبی رسید عملیات تخلیه الکتریکی بین سیم و قطعه کار آغاز می گردد بدین ترتیب جرقه ای بین این دو ایجاد می شود و در نتیجه قطعه کار خورده شده و ماشین کاری می شود و مایع دی الکتریکی که در محل برش قرار دارد براده ها را شستشو می دهد.

Electrical discharge machining : EDM

در ادامه نمونه هایی از دستگاه های تخلیه الکتریکی – وایرکات را مشاهده می کنید :

 مدل DW-35 / DW-45 / BS-45 محصول شرکت Aristech

دستگاه تخلیه ی الکتریکی سیمی (wire EDM) با دقت بالا

Wire electrical discharge machine / CNC / high-accuracy | DW-35 / DW-45 / BS-45

دستگاه های سری DW-35 / DW-45 / BS-45 دستگاه های برش سیمی از نوع EDM محصول کشور تایوان می باشند و به عنوان ابزار های فوق سریع در برش شناخته می شوند این سری از دستگاه ها را حتی برای آلیاژهای خیلی سخت نیز می توان به کار برد. یکی دیگر از ویژگی های مهم این دستگاه این است که می توان از آن جهت ماشین کاری قطعاتی استفاده کرد که شکل و ظاهر پیچیده ای دارند. این محصول در نیرو و مواد اولیه صرفه جویی قابل توجهی دارد.

مدل CUT 1000 OilTech محصول شرکت GF Machining

دستگاه تخلیه ی الکتریکی سیمی (wire EDM)  از نوع میکرو ماشین

Wire electrical discharge machine / CNC / micro-machining / CUT 1000 OilTech

سری CUT 1000 OilTech از محصولات شرکت GF Machining دارای یک طراحی منحصر به فرد مخصوص به خود است که باعث شده مورد توجه بسیاری از صنایع واقع شود.این توجه خاص می توان به علت طراحی و نوآوری در ساخت محور های X و Y باشد که به صورت جدا از هم هستند. اصول طراحی که در این دستگاه به کار گرفته شده است بر اساس آنالیز رفتار های دینامیکی و استاتیکی ماشین ابزار ها می باشد.

مدل DEM Serie محصول شرکت Knuth Machining

دستگاه EDM تخلیه الکتریکی سیمی(wire EDM)

Wire electrical discharge machine / CNC / precision | DEM 320 A, DEM 400 A, DEM 500 A

دستگاه های برش سری DEM Serie محصولی از شرکت Knuth می باشند و می توان آن ها را به عنوان یک جایگزین مناسب برای دستگاه های تخلیه الکتریکی که سیستم برش آن ها قدیمی هستند در نظر گرفت. در ساختار این دستگاه از سیستم بال اسکرو نیز بهره برده شده است که باعث اجرای کار با حداکثر دقت ممکن می شود. علاوه بر این وجود سیستم کنترلی عددی در این ماشین دقت و کارایی ماشین را بالا برده است.

 مدل U3, U6 H.E.A.T محصول شرکت Makino Machining

دستگاه سی ان سی  EDM تخلیه الکتریکی سیمی سرعت بالا

Wire electrical discharge machine / CNC / precision / high-speed / U3, U6 H.E.A.T

دستگاه برش مدل U3 H.E.A.T , U6 H.E.A.T  از محصولات شرکت Makino نمونه ای از ماشین های تخلیه الکتریکی می باشد که به عنوان یک راه حل مناسب برای اکثر کاربرد های صنعتی پیشنهاد می شود. از این دستگاه می توان برای ماشین کاری قطعات کوچک و متوسط استفاده کرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهدسته بندی هاحساب من
جستجو