دستگاه و ماشین های برش

دستگاه های تخلیه الکتریکی – فرز حدیده

دستگاه های تخلیه الکتریکی – فرز حدیده : فرایند ماشین کاری با استفاده از تخلیه الکتریکی یا EDM یکی دیگر از روش های ماشین کاری به شمار می رود که کاربرد گسترده ای دارد. در این فرایند به منظور انجام براده برداری تماس مستقیم بین قطعه کار و الکترود بر قرار نمی شود و در واقع جهت اجرای کار تماس و فرایند فیزیکی نخواهیم داشت. در این نوع ماشین کاری سرعت براده بردای بستگی به میزان رسانایی قطعه کار دارد و سختی جسم تاثیری بر کار ندارد. از این روش می توان جهت ماشین کاری تمام قطعه کارهای هادی با هر میزان سختی استفاده کرد.

برخی از کاربرد های دستگاه های EDM یا ماشین های تخلیه الکتریکی – فرز حدیده در صنایع به شرح زیر می باشد:

قالب های ريختگی در صنايع پلاستيک ، قالب های فرم خارجی (اکستروژن) ، قالب های ريخته گری و کوره کاری , تراشيدن ابزارها ,  سوراخ کاری سوراخ های کم قطر

Electrical discharge machining : EDM

در ادامه نمونه هایی از دستگاه های تخلیه الکتریکی – فرز حدیده را مشاهده می کنید :

مدل FORM 1000 محصول شرکت GF AgieCharmilles

دستگاه EDM فرز حدیده با دقت بالا

Die sinking electrical discharge machine / CNC / micro-machining | FORM 1000

دستگاه مدل FORM 1000 نمونه ای ماشین الات فرز حدیده می باشد، سیستم کنترلی پیاده شده در این دستگاه به گونه ای است که نیازها و کاربردهای صنعتی را تحت پوشش خود قرار می دهد.  داده های مربوط به کنترل قطعه کار و همچنین الکترود در این سیستم به طور مستقیم به کنترلر داده می شود همچنین سیستم مدیریت یکپارچه در این دستگاه و نحوه وارد کردن داده ، همانند وارد کردن داده ها به یک سیستم pc است. این خصوصیات و بسیاری خصوصیات دیگر، این دستگاه را تبدیل به یک کارگاه مدرن برای کاربران کرده است.

مدل EDAF2 محصول شرکت Makino

دستگاه EDM تخلیه الکتریکی فرز حدیده به صورت کامپکت

Die sinking electrical discharge machine / CNC / compact | EDAF2

دستگاه سری EDAF2-FH از محصولات شرکت Makino یک دستگاه ماشین کاری به منظور اجرای سوراخ کاری است، این دستگاه صنعتی از یک سیستم دی الکتریک قدرتمند بهره مند است که باعث می شود فرایند سوراخ کاری EDM بسیار دقیق صورت گیرد. همچنین این دستگاه دارای یک اسپیندل به سرعت چرخش 1000rpm است که یک پیکربندی بر اساس نیاز و خواست مشتری می باشد.

مدل AG40L محصول شرکت Sodick

دستگاه EDM فرز حدیده با دقت بالا و موتور خطی

Die sinking electrical discharge machine / CNC / high-accuracy / linear motor-driven | AG40L

سری AG40L به عنوان یکی از پر فروش ترین محصولات شرکت Sodick می باشد، طراحی سری AG به گونه ای است که زمان ماشین کاری را بسیار کاهش داده است و در واقع این دستگاه یک سیستم اقتصادی و قابل اعتماد می باشد. همچنین این دستگاه از تکنولوژی محرکه خطی یا linear drive برخوردار می باشد که در کنار مکانیزم ساده کنترلی می تواند یک حلقه مستقیم بین کنترل و اجرای ماشین کاری برای ما فراهم کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهدسته بندی هاحساب من
جستجو