ماشین های برش لیزر – ماشین کاری لیزری

17/03/2016

ماشین های برش لیزر – ماشین کاری لیزری : تکنولوژی لیزر فرایندی است که در آن با استفاده از اشعه لیزر می توان مواد مختلف را با دقت بالا و سرعت زیاد برش داد. برش لیزر از دقت بالایی بر خوردار است چرا که قطر پرتو لیرز باریک می باشد و در نتیجه کاری بدون خطا تحویل ما می دهد. مزیت برش لیزر در این است که از آن می توان در برش اکثر فلزات اعم از فولاد، آهن و آلومینیوم که بیشترین کاربرد را دارند استفاده کرد.

گاز مورد استفاده در برش لیزر معمولا گاز دی اکسید کربن است، این اشعه بین تیوپ عقب و جلو دستگاه قرار می گیرد و پس از تقویت از روزنه تیوپ خارج می شود در نهایت توسط لنز به نقطه هدف می تابد و سبب برش می گردد.

اشعه تولید توسط دستگاه لیزر می تواند تا 1.5 میلی متر طول و 1000 تا 2000 وات انرژی ایجاد کند که در نتیجه با چنین قدرتی می تواند هر ماده ای را ذوب کند و یا برش دهد.

در ادامه نمونه هاییاز ماشین های برش لیزر – ماشین کاری لیزری را مشاهده می کنید:

 

 مدل LASER LINE ULTRA محصول شرکت EWAG

ماشین سی ان سی سنتر لیزر- یونیورسال

CNC machining center / 3-axis / universal / laser | LASER LINE ULTRA

امروزه شاهد این هستیم که استفاده از مواد سبک از قبیل فیبرهای کربنی و آلیاژهایی از قبیل آلمینیوم رو به گسترش است و لذا تقاضا برای ابزارهای برش این مواد نیز در حال افزایش است. در عین حال یک نوع روند افزایشی به سمت برش مواد با سختی بالاتر مشاهده می شود موادی از قبیل الماس های CVD ، و در نتیجه نیاز به طراحی ماشین آلاتی است که این نیاز را رفع کند که در این میان ماشین سنتر لیزری محصول شرکت EWAG توانسته به خوبی خود نمایی کند.

جهت مطالعه مطالب بیشتر به لینک زیر مراجعه کنید :

اطلاعات بیشتر

 

 مدل LASER 600 series محصول شرکت GF Machining 

ماشین سی ان سی سنتر لیزری 5 و 3 محور –  یونیورسال

CNC machining center / 3-axis / 5-axis / universal | LASER 600 series

استفاده از تکنولوژی های روز از جمله تکنولوژی لیزر در مقایسه با روش های سنتی مزایای زیست محیطی و اقتصادی زیادی دارد. دستگاه سری LASER 600 نمونه دستگاه برش است که از فناوری لیزر جهت برش استفاده می کند.

 

جهت مطالعه مطالب بیشتر به لینک زیر مراجعه کنید :

اطلاعات بیشتر

 

 مدل LT14-LT24 محصول شرکت BLM GROUP 

ماشین برش لیزری اتوماتیک

Laser tube-cutting machine / automatic / Tube diameter: 610 mm, 355 mm | LT14-LT24

دستگاه لیزری مدل LT JUMBO نمونه ای پیشرفته از دستگاه های برش لیزر اتوماتیک است و از نظر دقت و کارآیی در سطح بالایی قرار دارد. این مدل دستگاه در دو تیپ ساخته شده است. مدل LT 14 JUMBO برای برش لوله هایی تا ضخامت 355 میلی متر مناسب است و مدل LT 24 JUMBO برای لوله هایی تا ضخامت 508 میلی متر مناسب است.

 

جهت مطالعه مطالب بیشتر به لینک زیر مراجعه کنید :

اطلاعات بیشتر

 

 مدل ByAutonom series محصول شرکت Bystronic Laser

ماشین برش لیزری اتوماتیک

Laser cutting machine / pipe / metal / CNC | ByAutonom series

دستگاه برش سری ByAutonom یک دستگاه برش لیزر از محصولات شرکت Bystronic Laser است و دارای ساختار ارگونومیک می باشد این دستگاه عموما در کاربرد های مربوط به برش مورد استفاده قرار می گیرد همچنین این دستگاه از درجه اطمینان و دقت مناسبی برخوردار است.

 

جهت مطالعه مطالب بیشتر به لینک زیر مراجعه کنید :

اطلاعات بیشتر

نظرات کاربران