دستگاه و ماشین های برش

دستگاه های برش لیزر – ماشین کاری لیزری

دستگاه های برش لیزر – ماشین کاری لیزری : تکنولوژی لیزر فرایندی است که در آن با استفاده از اشعه لیزر می توان مواد مختلف را با دقت بالا و سرعت زیاد برش داد. برش لیزر از دقت بالایی بر خوردار است چرا که قطر پرتو لیرز باریک می باشد و در نتیجه کاری بدون خطا تحویل ما می دهد. مزیت برش لیزر در این است که از آن می توان در برش اکثر فلزات اعم از فولاد، آهن و آلومینیوم که بیشترین کاربرد را دارند استفاده کرد.

گاز مورد استفاده در برش لیزر معمولا گاز دی اکسید کربن است، این اشعه بین تیوپ عقب و جلو دستگاه قرار می گیرد و پس از تقویت از روزنه تیوپ خارج می شود در نهایت توسط لنز به نقطه هدف می تابد و سبب برش می گردد.

اشعه تولید توسط دستگاه لیزر می تواند تا 1.5 میلی متر طول و 1000 تا 2000 وات انرژی ایجاد کند که در نتیجه با چنین قدرتی می تواند هر ماده ای را ذوب کند و یا برش دهد.

در ادامه نمونه هایی از دستگاه های برش لیزر – ماشین کاری لیزری را مشاهده می کنید:

مدل LASER LINE ULTRA محصول شرکت EWAG

دستگاه cnc سنتر لیزر- یونیورسال

CNC machining center / 3-axis / universal / laser | LASER LINE ULTRA

امروزه شاهد این هستیم که استفاده از مواد سبک از قبیل فیبرهای کربنی و آلیاژهایی از قبیل آلمینیوم رو به گسترش است و لذا تقاضا برای ابزارهای برش این مواد نیز در حال افزایش است. در عین حال یک نوع روند افزایشی به سمت برش مواد با سختی بالاتر مشاهده می شود موادی از قبیل الماس های CVD ، و در نتیجه نیاز به طراحی ماشین آلاتی است که این نیاز را رفع کند که در این میان دستگاه سنتر لیزری محصول شرکت EWAG توانسته به خوبی خود نمایی کند.

مدل LASER 600 series محصول شرکت GF Machining 

دستگاه cnc سنتر لیزری 5 و 3 محور –  یونیورسال

CNC machining center / 3-axis / 5-axis / universal | LASER 600 series

استفاده از تکنولوژی های روز از جمله تکنولوژی لیزر در مقایسه با روش های سنتی مزایای زیست محیطی و اقتصادی زیادی دارد. دستگاه سری LASER 600 نمونه دستگاه برش است که از فناوری لیزر جهت برش استفاده می کند.

مدل LT14-LT24 محصول شرکت BLM GROUP

دستگاه برش لیزری اتوماتیک

Laser tube-cutting machine / automatic / Tube diameter: 610 mm, 355 mm | LT14-LT24

دستگاه لیزری مدل LT JUMBO نمونه ای پیشرفته از دستگاه های برش لیزر اتوماتیک است و از نظر دقت و کارآیی در سطح بالایی قرار دارد. این مدل دستگاه در دو تیپ ساخته شده است. مدل LT 14 JUMBO برای برش لوله هایی تا ضخامت 355 میلی متر مناسب است و مدل LT 24 JUMBO برای لوله هایی تا ضخامت 508 میلی متر مناسب است.

مدل ByAutonom series محصول شرکت Bystronic Laser

دستگاه برش لیزری اتوماتیک

Laser cutting machine / pipe / metal / CNC | ByAutonom series

دستگاه برش سری ByAutonom یک دستگاه برش لیزر از محصولات شرکت Bystronic Laser است و دارای ساختار ارگونومیک می باشد این دستگاه عموما در کاربرد های مربوط به برش مورد استفاده قرار می گیرد همچنین این دستگاه از درجه اطمینان و دقت مناسبی برخوردار است

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهدسته بندی هاحساب من
جستجو