ماشین های تراش

دستگاه تراش های مولتی فانکشن

دستگاه تراش های مولتی فانکشن

دستگاه تراش های مولتی فانکشن از جمله ماشین آلاتی هستند که هر دوی قطعه کار و ابزار ، توانایی چرخش و دوران را دارند به این معنی که می توان هر دوی عملیات فرزکاری و تراشکاری را ( milling and turning ) را بر روی قطعه مورد نظر انجام داد. از همین روست که به این دستگاه ها، دستگاه multi – task یا چند کاره گفته می شود چرا که توانایی انجام هر دو عملیات تراشکاری و فرزکاری بر روی قطعه مورد نظر را دارند.

در ادامه نمونه هایی از دستگاه های مولتی فانکشن را مشاهده می کنید :

مدل VTM-80YB محصول شرکت OKUMA

دستگاه سنتر فرز تراش سی ان سی افقی و عمودی پنج محور

CNC milling-turning center / horizontal / vertical / 5-axis | VTM-80YB

ماشین ابزار سری VTM-80YB یک دستگاه پنج محوره است که ترکیبی از ماشین تراش و ماشین فرز سنتر می باشد، و قادر به ماشین کاری سطوح افقی و عمودی است، همچنین در صورت نیاز کاربر قادر خواهد بود سطح قطعه کار را کنترل نماید.

مدل INTEGREX i-100ST محصول شرکت MAZAK

دستگاه فرز – تراش سی ان سی چهار محور

CNC milling-turning center / horizontal / 4-axis / double-turret | INTEGREX i-100ST

دستگاه تراش سری i-100ST یک دستگاه با دو تارت است. از ویژگی های این دستگاه ابزار عبارتند از : فضای ماشین کاری بزرگ، طراحی ارگونومیک و جمع و جور، دقت بالا در عملکرد.

این سری از دستگاه های ساخت شرکت MAZAK یک طراحی کاملا جدید است به طوری که به آن دستگاه چند عملکرد یا چند کاره اتلاق می گردد.

مدل  C series محصول شرکت HELLER

دستگاه سنتر فرز تراش سی ان سی  افقی و عمودی پنج محور

CNC milling-turning center / horizontal / vertical / 5-axis | C series

ماشین مولتی مولتی فانکشن سری C Series  از محصولات شرکت HELLER یک دستگاه 5 محور می باشد که در دو حالت عمودی و افقی عملیات ماشین کاری را انجام می دهد. این دستگاه عملیات گسترده ای از فرز کاری و تراش کاری را تحویل می دهد و این به عنوان یکی از ویژگی های برتر این ماشین می باشد که این دو ویژگی را باهم جمع کرده.

مدل CTX beta 800 TC محصول شرکت DMG MORI

ماشین فرز- تراش سی ان سی با پنج محور

CNC milling-turning center / 5-axis / max. ø 500 mm | CTX beta 800 TC

یکی دیگر از دستگاه های مواتی فانکشن دستگاه مدل CTX beta 800 TC از محصولات شرکت DMG MORI می باشد که ترکیبی از ماشین فرزکاری و تراش کاری است، این دستگاه این توانایی را دارد که بر روی قطعات با قطر 500 میلی متر و طول 850 میلی متر ماشین کاری انجام دهد. یکی از پارامترهایی که در این ماشین بهینه شده است زمان ماشین کاری می باشد که به علت استفاده از یک سلول 2.5 اینچی این زمان تا 60% کاهش یافته است. علاوه بر موارد ذکر شده این دستگاه از 11 تکنولوژش جدید دیگر از جمله ساپورت 19 اینچی بهره برده که به قابلیت ها و توانایی های این دستگاه افزوده است.

مدل PUMA SMX2600 محصول شرکت DOOSAN

ماشین سنتر فرز تراش سی ان سی با  دو اسپیندل

CNC milling-turning center / horizontal / 2-axis / double-spindle | PUMA SMX 2600

سری PUMA SMX2600 نسل پیشرفته از محصولات شرکت DOOSAN  می باشد که ترکیبی از ماشین تراش و فرز سنتر می باشد که جهت ماشین کاری از دو اسپیندل بهره می برد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهدسته بندی هاحساب من
جستجو