معرفی خطوط تولید صنایع فلزی

كاربرد نانوتکنولوژی در صنایع نساجی

كاربرد نانوتکنولوژی در صنایع نساجی ، تولید البسه و الياف آنتي باكتريال :

از ابتدای ایجاد تمدنهای بشری صنعت نساجي بدلیل استفاده گسترده از محصولات توسط انسان يكي از صنايع مرتبط با بهداشت افراد در هر گروه سني و اجتماعي نیز به حساب مي آيد . نانونقره نيز يكي از پركاربردترين محصولات نانوتكنولوژي است كه به داشتن خصوصيات آنتي ميكروبيالي مشهور بوده و  به عنوان يك كاتاليست قادر است بيش از 650 گونه میکروب ، باكتري ، ويروس و قارچ و کپک را از بين ببرد . نانونقره در عين دارا بودن چنين خصوصياتي در صورت تماس با پوست انسان ايجاد حساسيت نمي كند . با استفاده از نانونقره مي توان خصوصيات منحصر به فردي را به منسوجات بخشيد كه علاوه بر بهبود كارايي آنها ، كاهش هزينه ي تمام شده را نسبت به روشهاي متداول آنتي ميكروبيال نمودن منسوجات به همراه خواهد داشت . نانونقره در قياس با ديگر روشهاي آنتي ميكروبيال نمودن منسوجات ( همچون استفاده از مواد شيميايي در تكميل كالا) از دوام و كارايي بالاتري برخوردار بوده و استفاده از آن در اغلب فرايند هاي متداول در صنعت نساجي ، بدون نياز به ماشين آلات و فرايندهاي جانبي خاص ،  به سهولت امكان پذير است . از نانو نقره مي توان در بسياري از كاربردهاي خاص منسوجات مانند پوشاك مورد استفاده در صنايع بهداشتي و پزشكي ، ورزشي ، نظامي و … استفاده نمود . علاوه بر اين به دليل قابليت از بين بردن ميكروارگانيسمها افزودن نانونقره به محصولات روزمره  در حال تبديل شدن به يك برتري فوق العاده براي محصولات مختلف است .

Stato nominato servito come una italiapharmacia24.com viagra ritardante sorta di sensazione di italiapharmacia24 giramento. On line vendita in francia.

  • قابليتها ی کاربرد نانوتکنولوژی در صنایع نساجی ، تولید البسه و الياف

  • يكي از ويژگيهاي اساسی کلویید آنتی میكروبيال به دليل قابليت  امتزاج پذيري بسيار خوب بصورت ماده افزودني قابلیت كاربرد آنها در توليد منسوجات خاص است ، که بر این اساس منسوجاتی با خصوصیات ذیل را خواهیم داشت :

 

   خاصیت آنتي باكتريال ، ضد قارچ و کپک ، کاهش دهنده بوهای نامطبوع و آنتي استاتيك
   
   تولید الياف خاص( الياف طبيعي و مصنوعي ، الياف ظريف ، الياف دو يا چند جزئي ، nanofiber و.. )
   تولید منسوجات بي بافت خاص(nonwoven) و امكان بكارگيري نانونقره در فرايندهايSpunbonded ، Meltblown و ….
   تولید پارچه و البسه(پوشاك روزمره ، پوشاك مصرفي در صنايع پزشكي ، بهداشتي و نظامي و …)
   تولید انواع خاص باند و پانسمان مورد نیاز مشتریان
   تولید انواع خاص فرش و موكت مورد نیاز مشتریان
  تولید انواع خاص پتو مورد نیاز مشتریان
  تولید انواع خاص روكشها و فيلمهاي پليمري مورد نیاز مشتریان
  تولید انواع خاص فيلترهای منسوج مورد نیاز مشتریاناز طرف دیگر با استفاده از نانوفناوري میتوان پارچه هایی با قابلیت ضدآب و ضدلک ساخت که امکان جسبیدن چربيها هم روي آن مقدور نباشد در نتیجه لک وچرک آن بسهولت جدا میشود . اين پارچه ها از طبيعت الهام گرفته شده اندمانند برگهاي برخي گياهان مانند نيلوفرآبي و يا پوست سوسک و بال حشرات که هميشه تميز باقي ميمانند. استفاده از اين ويژگي ها در صنعت نساجي و تکميل چرخه دفع آب با بهره گيري از نانوذرات دي اکسيد تيتانيوم و سيليکا،الهام گرفته از طبيعت است.زبري سطح موجب کاهش شديد کشش سطحي و دفع آن ميشود و ازديگرسو سطح صاف اين ذرات سبب ايجاد اثر مضاعف و تشديد اين ويژگي در الياف ميشود.
پارچه توليد شده به‌اين روش ميتواند کاملاً قابل تنفس باشد . عدم ايجاد حساسيت بر روي پوست و ثبات رنگ ازدیگر ویژگی های این فناوری است.
يکي از نکات مهم در کاربرد نانوفناوري در توليد منسوجات اين است که اعمال اين روش ها به نصب و خريداري تجهيزات جديد در کارخانه هاي نساجي نياز ندارد و مي تواند بدون هيچ محدوديتي در خط توليد، اجرا شود . بر این اساس اين شركت اولين عرضه كننده پیشرو در عرضه نانومواد و محصولات نانو سیلور در ايران مي باشد كه امکانات ارایه خدمات به صنایع مختلف بر پایه فناوری نانو ، هر گونه محصول خاص مورد نیاز مشتریان یا ارایه هر گونه خدمات در خصوص ساخت انواع مواد با مشخصات فیزیکی و شیمیایی خاص و برای مصارف مختلف بویژه افزودن خاصیت آنتی میکروبیال به کالاهای وارداتی یا تولیدشده کارخانجات در زمینه انواع محصولات و سایر …قبل از تولید یا بعد از آن با هر مشخصات که که مورد نیاز مشتریان باشد را با کارایی فوق العاده و بسیار موثر برای موارد متنوع استفاده را عرضه می نماید .

 

استفاده متنوع از محصولات :

   البسه و پوشاك عمومي ( زير پوش ، پيراهن ، تي شرت ، لباس كار ، جوراب ، دستكش ، البسه ی زير ، حوله ، پوشاك بچه  و… )
   منسوجات پزشكي (منسوجات بهداشتي ،  باند و گاز ، روكش و پانسمان زخم – wound dressings – ، روپوشها و روكشهاي آزمايشگاهي ، بيمارستاني و اتاق عمل و …)
   منسوجات نظامي (البسه  و متعلقات  سرباز ، چادرهاي صحرايي و …)
   البسه ي ورزشي ( لباس اسكي ، لباس شنا ، لباس و ….)
   منسوجات خانگي و تزئيني ( فرش ، موكت ، مبل ، پرده ، روميزي و … )
   انواع فيلتر( فيلترهاي تهويه مطبوع ، فيلتر دياليز ، فيلتر كولر ، ماسك ، فيلترها و غشاهاي تصفيه ي آب و پساب و …)
   منسوجات مصرفي در صنعت بسته بندي (بسته بندي مواد غذايي و …)
   البسه مورد نياز كارگران مرغداريها و دامداريها و سایر محیطهای آلوده در حال حاضر پوشاک آنتی میکروبیال :جوراب ،لباس زیر ، حوله ، تاپ و شلوارک دخترانه ، ماسک ، جوراب ویژه بیماران دیابتی ، دستمال مرطوب ، دستکش آنتی میکروبیال قابل استفاده برای مصارف مختلف در   شرکت عرضه شده و سایر اقلام فوق بنا به سفارش مشتریان با همکاری مشاوران اینشرکت عرضه خواهد شد  .

 

 

خانهدسته بندی هاحساب من
جستجو