فروش تورچ و تجهیزات دستگاه برش پلاسما cnc
خرید فروش دستگاه برش پلاسما

فروش تورچ و تجهیزات دستگاه برش پلاسما cnc

فروش تورچ و تجهیزات دستگاه برش پلاسما cnc: انواع میز پلاسما هواگاز، سیستم کنترل ارتفاع، کنترلر دستگاه، انرژی چین، لاینر، سرو موتور، دنده شانه و بهترین برندهای تورچ و سایر قطعات به کار رفته در دستگاه برش پلاسما را به شما معرفی خواهیم کرد.

تورچ های به کار رفته در دستگاه های برش پلاسما به دو نوع آب خنک و هوا خنک تقسیم بندی می شوند و علاوه بر این تقسیم بندی تمام تورچ های برشکاری پلاسما از نظر شیوه کاری در دو گروه دستی و اتوماتیک قرار می گیرند.

چنانچه ورق ها و صفحاتی که قرار است بر روی آن ها عملیات برش کاری صورت گیرد از ضخامت بالایی برخوردار باشند و همچنین پروسه کاری طولانی باشد آن گاه تورچ های آب خنک دستی برای اجرای کار پیشنهاد می شود و سیستم کاردهی آن توسط اپراتور و به صورت فرمان دستی انجام می شود.

همان طور که گفته شد تورچ در دو نوع اتوماتیک و دستی است و تفاوت آن ها در گردنه و روکش بیرونی آن ها است. گردنه تورچ اتوماتیک به حالت عمودی و بر روی دستگاه سی ان سی cnc نصب می گردد و از طریق سیستم کنترلر به طور اتوماتیک فرمان می گیرد. با توجه به این که تورچ بر روی دستگاه سی ان سی cnc نصب می گردد و دستگاه برش از سیستم های کنترلی سی ان سی بهره مند است لازم است که روکش آن زرهی باشد در غیر این صورت باعث نویز و اختلال در سیستم برش کاری خواهد شد.

در ساختمان دستگاه برش پلاسما تجهیزات متفاوت و با برندهای مختلفی استفاده می شود که هر کدام کارایی خاصی دارند و بر روی قیمت و کیفیت دستگاه تاثیری متفاوت دارند که لازم است به مشخصات کیفی آن ها دقت کامل داشته باشیم.

با مکاتبه با متخصصین ما می توانید از خدمات فروش تورچ دستگاه برش پلاسما سی ان سی cnc بهره مند گردید، همچنین می توانید نیازها و خدمات خود را در این پایگاه ثبت نمایید.

فروش تورچ دستگاه پلاسما cnc

در روش برشکاری پلاسما از گاز و اکسیژن برای ایجاد برش در متریال فلزی استفاده می شود. تورچ  یا مشعل پلاسما قطعه ای در دستگاه برش پلاسما CNC می باشد که با اعمال گرمای زیاد ناشی از جرقه ادغام گاز و هوا همراه با فشار بالا به قطعه تحت برش، منجر به ذوب ماده و ایجاد برش می شود. چنان چه به فکر ورود به دنیای صنایع و استفاده از دستگاه سی ان سی برش پلاسما هستید، با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

فروش تورچ پلاسما cnc

مزایای استفاده از تورچ پلاسما

استفاده از تورچ دستگاه برش پلاسما، دارای فوایدی است که موجب کاربرد گسترده آن در صنعت شده است. از این مزایا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • کیفیت بیشتر در برشکاری
  • خرابی کمتر قطعه تحت برش
  • نظم بیشتر در برشکاری
  • ایمن بودن
  • قابلیت به کارگیری در بخش های حساس برشکاری
  • به صرفه بودن

مولفه های تاثیر گذار در برش پلاسما

از مولفه هایی که در فرایند برش پلاسما تاثیر می گذارند، می توان به ولتاژ قوس، ارتفاع برش، جریان قوس، سرعت برش ، نوع جریان گاز ، فاصله مشعل تا قطعه تحت برش و… اشاره کرد.

هر چه جریان و ولتاژ قوس افزایش یابد، منجر به بالا رفتن حرارت شده و هرچه جریان و ولتاژ قوس کمتر افزایش یابد، منجر به ایجاد نتایج با کیفیت تری می شود.

سرعت برش با دستگاه پلاسما، تحت تاثیر ضخامت ورق کاری است که مورد برش قرار می گیرد. ازسوی دیگر بالا رفتن سرعت، موجب کاهش کیفیت کار می شود؛ به این معنی که هرچه ضخامت ورق بیشتر باشد، سرعت کار کمتر شده و کاهش سرعت کار موجب به دست آمدن نتایج بهتری می شود.

 فشار گاز موجب حذف مواد مذابی که در جریان ذوب قطعه ایجاد شده اند، می شود. اگر فشار گاز پایین تر باشد، باعث ایجاد پلیسه در سمت بالای کار می ‌شود، در حالی که اگر فشار گاز بالاتر باشد، پلیسه در لبه پایین تشکیل خواهد شد.

 بهتر است تورچ در ارتفاعی نزدیک به سطح قطعه کار قرار بگیرد. زیرا فاصله تورچ تا قطعه، موجب تاثیر بر زبری سطح و زاویه سطح برش می شود.

انواع تورچ

در دستگاه برش پلاسما CNC، دو نوع تورچ آب خنک یا هوا خنک وجود دارد. تورچ هوا خنک بیان گر این نکته است که تورچ در هنگام کار به وسیله هوا خنک می شود؛ تورچ های آب خنک نیز به وسیله جریان آب خنک می شوند. اگر از تورچ برای مدت زمان طولانی استفاده می کنید، نوع آب خنک آن را انتخاب کنید. بنابراین هنگامی که قصد خرید تورچ را دارید، نوع و مدت زمان استفاده از آن را در نظر بگیرید. به همین ترتیب، در محیط هایی که گردش هوا به خوبی جریان دارد، استفاده از تورچ هوا خنک پیشنهاد می شود.

برای خرید انواع تورچ، می توانید با کارشناسان بازار صنعت آرنیوس تماس بگیرید. بازار صنعت آرنیوس یکی از مراکز معتبر فروش تورچ و تجهیزات دستگاه برش پلاسما cnc در ایران می باشد.

◊ مشاهده کنید: کاربرد دستگاه پلاسما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهدسته بندی هاحساب من
جستجو