عملیات بورینگ چیست و شامل چه فرایند هایی می شود
سایر ماشین آلات صنعتی

عملیات بورینگ چیست و شامل چه فرایند هایی می شود

عملیات بورینگ چیست و شامل چه فرایند هایی می شود: عملیات بورینگ تراش یکی دیگر از فرایند ماشینکاری کاری می باشد و در بخش های بزرگ و سنگین و در پروسه هایی که عملیات تراشکاری، فرزکاری و مته کاری امکان پذیر نیست از عملیات بورینگ استفاده می شود. برای مثال قاب موتور و یا سایر محفظه های ماشینی.

پیش از شروع عملیات بورینگ باید بر روی قطعه کار یک سوراخ اولیه ایجاد شده باشد، این سوراخ می تواند توسط مته ایجاد شود و یا به وسیله ریخته گری، فورچ و یا اکسترود ایجاد گردد. این عملیات معمولا در مواردی استفاده می شود که سطح با کیفیت خوبی را نیاز داشته باشید و همچنین با استفاده از این روش می توان عملیات صیقل کاری و فرزکاری را به صورت خیلی دقیق بر روی قطعات انجام داد.

علاوه بر موارد فوق شما با دستگاه بورینگ قادر به انجام عملیات برشکاری، سنگ زنی یا سنباده زنی و چرخ دنده تراشی بر روی قطعات هستید. هر چند که عملیات بورینگ بیشتر بر روی سوراخ های ساده صورت می گیرد اما در دیگر پروسه ها و عملیات دیگری هم می توان از فرایند بورینگ استفاده نمود.

مطالعه کنید: بررسی ابزارهای دستگاه بورینگ

[su_custom_gallery source=”media: 8837,8838,8839,8840″ limit=”4″ link=”lightbox” width=”110″ title=”never”] [/su_custom_gallery]

یک دیدگاه

  1. قاسم کوخائی

    22 آوریل 2021 در 18:29

    سلام . آیا با بورینگ پیچ تراشی هم میتوان انجام داد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهدسته بندی هاحساب من
جستجو