ساخت ماکت با دستگاه سی ان سی برش لیزر
دستگاه و ماشین آلات برش لیزر و حکاکی

ساخت ماکت با دستگاه سی ان سی برش لیزر

ساخت ماکت با دستگاه سی ان سی برش لیزر: اگر به دنبال کسب درامد جدیدی هستید، ساخت ماکت با دستگاه cnc برش لیزر می تواند پیشنهاد بسیار خوبی برای شما باشد.

یکی دیگر از روش های کسب درامد ساخت انواع ماکت ها در کارگاه های کوچک خانگی است. دستگاه لیزر را می توان به عنوان یکی از یکی از اصلی ترین ماشین آلات برش سی ان سی در نظر گرفت که با آن می توان انواع مواد را برش داد و حضور این ابزار در صنعت باعث شده که نیاز به ابزارهای مختلف برش کاری کمتر شود چرا که می توان این دستگاه  یک دستگاه هوشمند است که قابلیت های برش و حکاکی خاصی را دارد و به همین دلیل امروزه شاهد این هستیم که بسیاری از کارجویان به سمت این دستگاه امده و حرفه و شغلی برای خود ایجاد نموده اند.

استفاده از دستگاه برش لیزر باعث می شود که:

  • سرعت کار در ساخت انواع ماکت به سرعت افزایش یابد که در حالت دستی چنین چیزی نیست
  • دقت برش با استفاده از دستگاه لیزر بسیار افزایش پیدا می کند که این دقت به 0.01 می رسد
  • قطعات تولیدی از نظر ظاهری کاملا مشابه یکدیگر خواهند بود

لذا متخصیص و دانش آموختگان در رشته های مختلف معماری، طراحی صنعتی و عمران و یا رشته های مشابه که در حرفه ی خود نیاز به ماکت سازی دارند، می توانند با استفاده از دستگاه سی ان سی برش لیزر به راحتی طراح های خود را عملی و در ابعاد کوچک پیاده سازی کنند که علاوه بر دقت در کار و برش ، هزینه آن نیز بسیار مناسب است.

نمونه ها و انواع مختلفی از دستگاه سی ان سی برش لیزر در بازار در دسترس است و چنانچه قصد داشته باشید حرفه و کاری را شروع کنید می توانید با خرید این دستگاه ها به متخصیص و فعالان در صنعت خدمات ذکر شده را ارائه دهید. در صورتی که حجم کار شما کم باشید می توانید سراغ دستگاه های کوچک بروید و چنانچه حجم کاره شما زیاد باشد می توانید سراغ دستگاه های بزرگ بروید.

یکی از روش های نوین ساخت ماکت، استفاده از فناوری برش لیزر می باشد. با استفاده از دستگاه سی ان سی برش لیزر، می توان قطعات ماکت را با سرعت زیاد، هزینه کم و دقت و کیفیت بالا تولید کرد؛ همچنین می توان با این روش، طیف گسترده ای از متریال مختلف را برای ماکت سازی به کار برد. این مزایا موجب شده تا دستگاه سی ان سی برش لیزر، تبدیل به یکی از پر طرفدارترین تجهیزات و ابزارآلات برای ساخت ماکت شود.

با استفاده از دستگاه سی ان سی برش لیزر می توان قطعات ماکت را برش داده و برای معرفی ایده ها، تبدیل آن ها به فضای حجمی، نمایش عملکرد و نکات فنی مربوط به آن ها در ساخت ماکت مورد استفاده قرار داد. امروزه ماکت سازی در تمام مراحل پروژه، چه قبل از شروع آن و چه در هنگام اجرا یا اتمام پروژه، به کار می رود. برای افزایش کیفیت ماکت سازی به دستگاه سی ان سی برش لیزر با کیفیت و همچنین متریال مناسب و سایر ابزار نظیر چسب و اتصالات نیاز داریم.

نمونه ای از دستگاه های برش لیزر برای ماکت سازی

چنان چه قصد تهیه ماکت با استفاده از دستگاه های برش لیزر را دارید، می توانید از دو دستگاه برش لیزر CO2 و همچنین trotec برای برش لیزری مقوا ماکت، استفاده کنید. کار با این دستگاه ها به صرفه تر و دارای هزینه پایین تری است. همچنین به کمک این دستگاه ها می توان برش هایی با دقت و سرعت بالا و بدون خطا و انحراف، داشت، علاوه بر این، طرح های مختلف را برای ماکت سازی، بر روی قطعات مختلف حکاکی کرد.

مزایای دستگاه سی ان سی برش لیزر در ساخت ماکت

  • انجام برش و حکاکی با دقت و سرعت بالا در فرایند ماکت سازی
  • ایجاد لبه هایی صاف و صیقلی به دلیل بی نقص بودن برش های لیزری
  • عدم نیاز به ساخت قالب برای ماکت سازی
  • صرفه جویی در هزینه ها و متریال مصرفی به دلیل به حداقل رساندن ضایعات
  • تولید انواع ماکت های پیچیده و حکاکی طراحی های ظریف بر روی ماکت

نحوه ماکت سازی با دستگاه برش لیزر

در ابتدا باید نقشه ماکت مورد نظر خود را از طریق نرم افزارهای مربوط به این کار، در کامپیوتر اجرا کنید. برای جلوگیری از سردرگمی در هنگام اتصال قطعات، نماهای طرح مورد نظر را کد گذاری کنید. از میان نرم افزارها، فایل های موجود در نرم افزار کرل دارو برای فرایند برش لیزری ایده آل هستند. علاوه بر این نرم افزار، می توان از فایل های اتوکد نیز برای برش لیزری ماکت استفاده کرد. به طور کلی cdr,  dwg  , plt , dxf  پسوندهایی می باشند که برای ساخت ماکت با دستگاه برش لیزری، مناسب هستند. پس از آن، به سایز متریال دقت کرده و شیت بندی کنید و قسمت هایی که باید مورد برش یا حکاکی قرار بگیرند، مشخص کنید. به این ترتیب به راحتی می توانید با  استفاده از دستگاه سی ان سی برش لیزر

که در ادامه نمونه ای از ماکت های ساخته شده با دستگاه لیزر را مشاهده می کنید:

لطفا مطالعه کنید: کار با دستگاه cnc لیزر حکاکی چرم و پارچه

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهدسته بندی هاحساب من
جستجو