بررسی قیمت دستگاه سی ان سی cnc
دستگاه و ماشین آلات فرز CNC

راهنمای خرید دستگاه cnc فرز

راهنمای خرید دستگاه cnc فرز: چناچه که تصمیم به خرید و یا فروش سی ان سی فرز داشته باشیم بهتر این است که خرید و فروش از روی آگاهی نسبی از دستگاه cnc فرز مورد نظر صورت گیرد.

یکی از فاکتورهایی که در زمان خرید دستگاه فرز سی ان سی باید در نظر گرفت کورس حرکتی محورها است، به طوری که کورس حرکتی در تعیین قیمت و کلاس دستگاه cnc فرز تاثیر گذار می باشد، و این کورس حرکتی توسط ابعاد قطعه کار شما تعیین می گردد. بنابراین در ابتدای کار باید ابعاد قطعه کار را مشخص نمایید.

در حالت کلی دستگاه های cnc فرز دارای سه محور X , Y , Z می باشند، در دستگاه cnc فرز قدیمی محور عمودی وظیفه جابه جایی میز را بر عهده داشت اما در دستگاه های جدید و امروزی محور عمودی وظیفه ی حرکت و جابه جایی اسپیندل را بر عهده دارد. که این ماشین های قدیمی برای کاربرهایی که نیاز به حرکت کمتری در محور عمودی است مناسب می باشد و برای کارهای قالبسازی ماشین هایی که حرکت محور عمودی، بر روی اسپیندل قرار دارد در ارجعیت است.

پارامتر تاثیر گذار بر قیمت دستگاه cnc فرز

پارامتر تاثیر گذار دیگر بر روی قیمت دستگاه cnc فرز که در زمان خرید باید آن را در نظر بگیریم تعداد محور های دستگاه است. در مورد محور ها این نکته بسیار مهم است که نحوه قرار گیری محورها به چه صورت می باشد و در مورد دستگاه cnc فرز که دارای محور چهارم و پنجم هستند ، نحوه و ترتیب قرار گیری آن ها را باید در نظر بگیریم و اینکه از کدام محور اضافه قصد داریم استفاده کنیم و ترجیح می دهیم که کدام محور بر روی محور دیگری قرار گیرد و یا در اصطلاح کدام محور حمال دیگری شود و اینکه آیا قصد داریم از تایكوپ استفاده کنیم یا خیر .

محور A محور دوار حول محور X است، محور B محور دوار حول محور Y است و محور C محور دوار حوا محور Z است.

در مواردی که ماشینکاری ما همراه با دقت بالایی است، نیاز به خنک کننده ضروری می گردد. و چه بسیار مشاهده شده است که خریداران محترم در هنگام خرید دستگاه cnc فرز به این نکته دقت نمی کنند و بعدها که به خنک کننده نیاز پیدا میکنند ناچارا مجبور می شوند با صرف هزینه ای بالاتر اقدام به تهیه و نصب خنک کننده کنند.

بعضا مشاهده می شود به منظور کاهش قیمت دستگاه cnc فرز عده ای پیشنهاد به حذف کابینت و براده کش می دهند که توصیه ما این است از انجام این کار خودداری کنید.

انجام تست صحت عملکرد cnc فرز

♦ جهت اطمینان از صحت عملکرد دستگاه می توانید تست های زیر را انجام دهید:

انجام تست لیزر و تست بال بار( ball bar test ) برای دستگاه های CNC با دقت 0.0001 و دریافت گواهینامه کالیبراسیون دقت دستگاه cnc فرز بعد از اتمام تست بال بار از مرکز مربوطه
تست ball bar test به این صورت است که ابتدا بر روی یک قطعه کار، سوراخ هایی را با روش Helical ایجاد می کنیم و سپس با استفاده از ابزار – داخل سنج – قطر سوراخ ایجاد شده را در محل های مختلف تست می کنیم و جهت تست اسپیندل می توانید از تست ساعت استفاده کنید.

مجله صنعتی آرنیوس راهنمای خرید دستگاه cnc فرز و سایر ماشین آلات برش صنعتی

لطفا مطالعه کنید: بررسی قیمت دستگاه سی ان سی cnc

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهدسته بندی هاحساب من
جستجو