راهنمایی در مورد مشخصات ماشین آلات خمکن

راهنمایی در مورد مشخصات ماشین آلات خمکن
10/11/2016

راهنمایی در مورد مشخصات ماشین آلات خمکن : در این قسمت می توانید برخی از مشخصه های دستگاه های خم کاری موجود در بازار را مشاهده کنید، بررسی و در نظر گرفتن این پارامترها در هنگام خرید دستگاه خمکن می تواند بسیار کارامد و مفید باشد :

◊ برخورداری از بدنه و ساختار فولادی قوی: این عامل باعث می شود که در کارهای سنگین و همچنین در دراز مدت دستگاه نسبت به تنش ها واکنش نشان ندهد.

◊ برخورداری از 3 یا 4 غلتک : عملیات خمکاری توسط غلتک ها صورت می گیرد لذا باید به گونه ای باشد که کمترین خطا را در زاویه خم داشته باشید.
در دستگاه های سه غلتک مشاهده می شود که دو غلتک دستگاه به صورت مجزا از هم و یا به صورت هیدرولیکی حرکت می کنند که این مسئله در مقایسه با دستگاه هایی که رول بالایی آنها نیز حرکت می کند باعث می شود قدرت مانور اپراتور نیز افزایش یابد.

◊ برخورداری از صفحه نمایشگر: این امکان باعث می شود شما در جریان تمام فرایند باشید و راحت و بهتر بتوانید با دستگاه ارتباط برقرار کنید.

◊ نوع برق مصرفی دستگاه : که می تواند تک فاز و یا سه فاز باشد که این مورد بستگی به نظر خریدار و محل استفاده دستگاه و نوع کاربرد آن دارد.

◊ برخورداری از سیستم محافظ برق: بسیار پیش می آید که به دلیل نوسانات برق ولتاژهای غیر نامی به دستگاه وارد می شود که این مسئله می تواند به تجهیزات برقی و الکترونیکی دستگاه آسیب وارد کند.

◊ وزن دستگاه و ابعاد آن: این مسئله برای افرادی حائز اهمیت است که به دلیل نوع کار خود ناچار هستند دستگاه را جا به جا کنند برای مثال خمکاری قطعات ساختمانی.

◊ برخورداری دستگاه خمکن از کلمپ: در برخی از دستگاه های خمکن جهت ثابت نگه داشتن لوله در حین خمکاری از کلمپ استفاده شده است تا عملیات خمکاری دقیقتر و بهتر انجام شود.

◊ برخورداری از سیستم های خنک کننده: در صورتی که دستگاه از نوع هیدرولیکی می باشد از سیستم های خنک کننده جهت خنک سازی روغن هیدرولیک استفاده می شود.

◊ برخورداری از حافظه داخلی: که شما می توانید تعداد مشخص برنامه را به دستگاه داده تا بسته به نوع کار، خمکاری مد نظر انجام شود.

در هنگام خرید دستگاه از فروشنده بخواهید پارامترهای زیر را بسته به نوع دستگاه برای شما مشخص کند:
♦ توان موتور
♦ قطر و ضخامت لوله
♦ حداکثر شعاع خم کاری
♦ حداکثر زاویه خم
♦ حداکثر طول تغذیه لوله
♦ حداکثر طول تغذیه با مندریل
♦ دقت خم کاری
♦ سرعت خم کاری
♦ دقت پیش روی
♦ سرعت پیش روی
♦ دقت چرخش
♦ تعداد برنامه
♦ تعداد خم/ برنامه
♦ سرعت چرخش
♦ تعداد شعاع های خم  بین طبقات
♦ ابعاد دستگاه
♦ وزن دستگاه

مطالعه کنید: کاربرد دستگاه های خمکن

نظرات کاربران

یک × سه =