دستگاه cnc سی ان سی برش واترجت چیست
دستگاه و ماشین آلات cnc واترجت

دستگاه cnc سی ان سی برش واترجت چیست

دستگاه cnc سی ان سی برش واترجت چیست : واتر جت مخفف Abrasive WaterJet Cutting به معنای دستگاه برش با آب که عملیات برش مواد را با فشار بالای آب انجام می دهد. اما نحوه عملکرد دستگاه واتر جت، همان طور که گفته شد واتر جت عملیات برش را به وسیله آب انجام می دهد لذا به منظور برش نیاز به این است که فشار آب در حد قابل قبول برسد، که این فشار سرعتی در حدود 900 متر بر ثانیه برای آب ایجاد می کند. برای ایجاد این فشار از یک پمپ فشار بسیار قوی استفاده می شود که آب را به سمت یک نازل با قطر کم می فرستد و در نتیجه فشار و سرعت بالایی به آب داده می شود.

اما به منظور افزایش قدرت سایندگی آب ماده ای ساینده به نام ابرسیو (abrasive) به آب تزریق می شود که این ماده جهت برش مواد سخت به کار می رود. فشار خروجی مخلوط آب و این ماده ساینده در چیزی در حدود 4000 تا 6200 بار است که البته قابل ذکر است این فشار بستگی به قدرت پمپ دارد، ترکیب این دو ماده از نازل خارج می شود و طرح مورد نظر را بر روی قطعه پیاده می کند.

دستگاه برش واترجت بر مبنای اصول cnc عمل می کند. یعنی یک دستگاه برش واترجت که کنترل آن بر اساس سیستم عددی و با استفاده از کامپیوتر صورت می گیرد. بدین ترتیب شما می توانید طرح و نقش مورد نظر خود را توسط نرم افزار های مخصوص از قبیل کرل دراو، اتوکد، کَتیا و.. طراحی کرد و سپس این طرح برای این که توسط کامپیوتر قابل فهم باشد توسط نرم افزار خاصی به جی کد تبدیل شده و این کد تبدیل شده به کامپیوتر داده می شود و در نهایت طرح مورد نظر بر روی ماده پیاده می شود.

لطفا مطالعه کنید: نکات مهم در خرید دستگاه cnc برش واترجت

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهدسته بندی هاحساب من
جستجو