دستگاه اره دورکن چوب در صنایع چوبی
دستگاه cnc چوب و منبت کاری

دستگاه اره دورکن چوب در صنایع چوبی

دستگاه اره دورکن چوب در صنایع چوبی : یکی از دستگاه های برش کاری که برای مقاصد خاصی استفاده می شود دستگاه اره دورکن است، این دستگاه ها نمونه های مختلفی دارند و در حالت کلی به دو نوع دستی و اتوماتیک تقسیم می شوند. دستگاه هایی که دارای سیستم اتوماتیک هستند از یک صفحه نمایشگر لمسی برخوردار می باشند که توسط آن می توان به راحتی زاویه اره اصلی و اره خط زن را تعیین نمود.

انواع مدل دستگاه اره دورکن

نمونه های بزرگ و کوچک دستگاه اره دورکن در بسیاری از صنایع مربوط به چوب مورد استفاده قرار می گیرد، دستگاه های اره دورکن که برای صفحات بزرگ به کار برده می شود در سه مدل مختلف در دسترس قرار دارند، مدل های :

واگنی   ریل دار   لکوموتیوی

و با در نظر گرفتن این نکته که طراحی این دستگاه برای صفحات چوبی بزرگ بوده است لذا از نظر کارکرد بسیار مناسب و کارامد می باشد و از سرعت عمل بسیار مناسبی برخوردار است.

اجزا دستگاه اره دور کن

برخی از اجزای تشکیل دهنده دستگاه اره دورکن بدین شرح می باشد:

  • ◊ موتورها: این دستگاه معمولا حداقل از دو موتور اصلی برخوردار است، که یک موتور برای انجام عملیات برش استفاده می شود و موتور دیگر که توان کمتری نیز دارد برای انجام پروسه خط زنی است.
  • ◊ تیغه اره: این دستگاه از دو تیغه اره برخوردار می باشد، با نام تیغه اره اصلی که برای انجام برشکاری است و دیگری تیغه اره خط زن. از نظر ابعادی قطر تیغه اره اصلی از تیغه اره خط زن بیشتر است. نوع تیغه ای که برای انجام این کار استفاده می شود در ظرافت و کیفیت کار بسیار موثر است.
  • ◊ گونیای پشت اره: این پارامتر در برخی از دستگاه ها موجود است و باعث می گردد که برش کاری با دقت بیشتر صورت گیرد.

دستگاه اره دورکن دارای یکسری ریل ها است که این ریل ها دارای دو مدل واگنی و ساچمه ای هستند، ریل های واگنی از جهت روان بودن و همچنین طول عمر نسبت به ریل های ساچمه ای برتری دارند.

دستگاه اره دورکن چوب در صنایع چوبی

Sliding Table Saw machine application

همچنین مطالعه کنید:
• کاربرد دستگاه اره دورکن
• انواع مته و ابزار های ماشین آلات cnc چوب

یک دیدگاه

  1. رضاشریفی

    10 دسامبر 2017 در 22:23

    قیمت دورکن ام دی اف بر سایز 2.20

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهدسته بندی هاحساب من
جستجو