بررسی کیفیت برش دستگاه cnc واتر جت
دستگاه و ماشین آلات cnc واترجت

بررسی کیفیت برش دستگاه cnc واتر جت

بررسی کیفیت برش دستگاه cnc واتر جت : دستگاه های واتر جت دارای مدل ها مختلفی هستند و هر یک عملکرد خاصی را دارد که در هنگام خرید این دستگاه باید به توانایی و قابلیت های فنی این دستگاه ها توجه کنیم.

همان طور که اشاره شد در دستگاه cnc برش واترجت ماده برش دهنده آب است و هرچه سرعت این مایع بیشتر باشد شاهد این خواهیم بود که شیارهای ظریفی روی لبه ها ایجاد خواهد شد که از این رو می توان به این نتیجه رسید که کیفیت کار با سرعت آب در ارتباط است بدین صورت که هر چه سرعت آب بالاتر باشد کیفیت کار کمتر خواهد شد.

به عبارت دیگر جهت بهبود کار می توان سرعت آب خروجی را کاهش داد، نمونه ای از کار دستگاه cnc برش واترجت را در شکل زیر مشاهده می کنید. که مراحل برش در 5 سرعت مختلف برای آلمینیوم به نمایش گذاشته شده که در حالت یک سرعت آب برابر 107 میلیمتر بر دقیقه است و برای حالت پنج سرعت آب برابر 18 میلیمتر بر دقیقه می باشد.

 

Waterjet-Cut-Quality

لطفا مطالعه کنید: مزیت ها و توانایی های دستگاه برش واترجت

یک دیدگاه

  1. م جعفری

    24 فوریه 2019 در 10:14

    سلام خدمت شما مهندس روحانی، تشکر از مطالب خوبتون. من چند سالی هست با واتر جت کار میکنم به نظر میرسد نسبت به قیمتی که دستگاه واترجت دارد سرمایه گذاری در این زمینه اقتصادی نیست. ممنون میشم تحلیل اقتصادی خودتون رو درباره بازار کار و درآمد دستگاه های واترجت ، لیزر و وایرکات رو در سایت قرار دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهدسته بندی هاحساب من
جستجو