بررسی و مقایسه ماشین های CNC ایرانی و خارجی: دستگاه های cnc موجود در کشور یا ساخت داخل هستند و یا وارداتی و یا از تولیدات کشور های اروپایی و کشور های شرقی می باشند.
مقایسه CNC ها
صنایع CNC و تراش

بررسی و مقایسه ماشین های CNC ایرانی و خارجی

بررسی و مقایسه ماشین های CNC ایرانی و خارجی: دستگاه های cnc موجود در کشور یا ساخت داخل هستند و یا وارداتی و یا از تولیدات کشور های اروپایی و کشور های شرقی می باشند.

♦ بررسی ماشین آلات داخلی:

شرکت های بیشماری در داخل کشور وجود دارند که اقدام به تولید ماشین های CNC می کنند این ماشین ها برخی از کیفیت و قابلیت های خوبی برخوردار هستند و برخی دارای مشکلات فنی متعددی می باشند.

در حالت کلی برخی از مسائلی که در بعضی از تولیدات داخلی مشاهده می شود شامل موارد زیر است:

ارائه ندادن مستندات لازم:

برخی از تولید کنندگان داخلی بنا به دلایل گوناگونی از قبیل عدم تولید دستگاه سی ان سی در حجم بالا و برخی شرایط فرهنگی حاکم بر صنعت، عموما از ارائه مستندات لازم شامل امور مربوط به اپراتوری، تعمیر و نگهداری سر باز میزنند و قالبا این اطلاعات در زمان تحویل دستگاه به طور شفاهی و خلاصه ارائه می شود و از آنجا که در زمان دوره آموزشی تمام موارد به طور کامل به خریدار گفته نمی شود لذا خریدار ناچارا تا مدت زمان طولانی باید با تولید کننده در ارتباط باشد تا بتواند توانایی و دانش کار با دستگاه و یا رفع ایراد آن را بدست آورد.

و  از طرفی در صورت عدم پاسخگویی صحیح تولید کننده، خریدار به مشکلات و موارد زیادی روبه رو خواهد شد.

عدم تشابه سطح کیفی در دستگاه های مشابه:

برخی دستگاه های تولید داخل عموما سفارشی هستند و لذا در تیراژ بالا تولید نمی گردند و معمولا برای هر دستگاه سفارش جداگانه ای دریافت می شود و قطعات و تجهیزات بر طبق سفارش دریافتی تهیه و منتاژ می گردند و برخی از این دستگاه های تولید طبق دستورالعمل مشخصی ساخته نمی شوند و لذا سطح کیفی دستگاه های تولید مشابه یکدیگر نیست.

♦ ماشین های CNC اروپایی و آمریکایی :

دستگاه های عرضه شده توسط برند های اروپایی و آمریکایی عموما از کیفیت و توانایی های بالایی برخوردار می باشند که برخی از انواع این برندها را در قسمت ویدئو های سایت می توانید مشاهده نمایید. این دستگاه ها طبعا دارای قیمتی به مراتب بالاتر از سایر تولیدات دیگر مناطق است.

مهمترین مسئله در مورد این دستگاه ها که باید توجه کرد تامین قطعات یدکی آن هاست که بعضا تهیه آن ها در داخل با دشواری همراه است مگر اینکه این شرکت ها دارای نمایندگی رسمی و فعالی در داخل باشند.

♦ ماشین های CNC آسیای شرقی به جزء چین :

گروه بعدی ماشین های سی ان سی آسیای شرقی به جز چین می باشند. این دستگاه ها عموما از کیفیت خوبی برخوردار می باشند و مهمترین مسئله در مورد آن ها این است که تامین قطعات یدکی آن ها با سهولت بیشتر امکان پذیر است.

♦ ماشین های CNC ساخت چین :

و در نهایت گروه آخر دستگاه های ساخت کشور چین می باشند. این ماشین ها در سطوح کیفی مختلفی تولید و عرضه می شوند و می توانند کیفیت بسیار پایین داشته باشند و یا همچنین از لحاظ کیفیت می توانند در سطحی باشند که با برندهای مطرح اروپایی رقابت کنند ، این دستگاه ها از نظر قیمت تفاوتی زیادی با مدل های اروپایی ندارند.

از طرفی دستگاه های سی ان سی کیفیت پایین و کیفیت متوسط از لحاظ قیمتی بسیار دارای قیمتی کمتر از سایر دستگاه ها با برند های مختلف اروپایی و داخلی می باشند و عموما افرادی که نیاز به قابلیت های بالایی ندارند و یا تولیدات آن ها در سطح و حجم بالایی نیست به سمت خرید این دستگاه ها روی می آورند و به طور واقع بینانه می توان گفت همین دستگاه با همین کیفیت جوابگوی نیاز های آن ها است.

 نتیجه گیری کلی :

با توجه به تمام موارد ذکر شده می توان نتیجه گرفت نام کشور سازنده در انتخاب دستگاه اهمیت بالایی ندارد و مهترین عواملی را که بیش از توجه به نام کشور باید در انتخاب CNC در نظر گرفت شامل موارد زیر است:

– حجم و تیراژ تولید
– دقت مورد نیاز در برش و تراش
– هدف از خرید دستگاه
– نوعی کاری که میخواهید با دستگاه بزنید
– پشتیبانی و در دسترس بودن قطعات یدکی دستگاه

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهدسته بندی هاحساب من
جستجو