بررسی نرم افزار ماشین در دستگاه cnc
صنایع CNC و تراش

بررسی نرم افزار ماشین در دستگاه cnc

بررسی نرم افزار ماشین در دستگاه cnc: برنامه نوشته شده در سیستم های کامپیوتری ابتدا رمزگشایی شده و به زبان قابل فهم برای کنترلر تبدیل می شود نرم افزارهای مختلفی برای کنترل و برنامه نویسی سیستم های CNC وجود دارد که هر یک از مزیت ها و معایبی را نسبت به دیگری برخوردار است.

چند نرم افزار معروف CAD/CAM موجود دربازار که برای برنامه نویسی سیستم های cnc استفاده می شوند بدین شرح است:
♦ Power mill
♦ Nx) Unigraphics)
♦ Pro engineer
♦ Master cam
♦ Surf cam
♦ Edgh cam
♦ Art cam
♦ Top solid

برخی از کنترلرهای مطرح در بازار شامل کنترلرهای شرکت زیمنس، فانوک، هایدن هاین، فاگور و …. می باشند که به طور حرفه ای در این زمینه در حال فعالیت هستند.

جهت شناخت بیشتر دستگاه های cnc لازم است که شخص استفاده کننده شناخت لازم و کافی در مورد استاندارد های وضع شده برای کنترلرها داشته باشد. در حالت کلی دو استاندارد برای کنترلرهای CNC وجود دارد:
◊ استاندارد ISO 6983
◊ استاندارد EIA  RS274

این دو استاندارد از نظر ساختاری بسیار شبیه به یکدیگر هستند، از طرفی ممکن است برخی کشورها یکسری استانداردهایی برای کنترلرهای سی ان سی وضع نمایند ولی در حالت کلی اکثر کشورهای از این دو استاندارد ذکر شده پیروی می کنند.

استانداردهاي ISO 6983 و EIA RS274 یکسری قوانین ساده جهت برنامه نویسی سیستم های cnc وضع می کنند که شخص برنامه نویس با به کاربردن این قوانین بتواند سریع تر به هدف خود برسد.

مطالعه کنید: بررسی محرکه الکتریکی در cnc

یک دیدگاه

  1. Mohamad

    8 آگوست 2018 در 17:38

    سلام در مورد دستگاه cnc اسفنج شما تخصصی دارید یانه واگر دارید ما یک دستگاه چینی وارد کردیم در مورد نرم افزار دستگاه سوال داشتم تماس با شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهدسته بندی هاحساب من
جستجو