بررسی عملکرد دستگاه cnc پرس برک
ماشین آلات پرس پانچ و برش برک

بررسی عملکرد دستگاه cnc پرس برک

بررسی عملکرد دستگاه cnc پرس برک press brake : دستگاه سی ان سی پرس برک به عنوان یکی از دستگاه های پر کاربرد صنعتی محسوب می شود که در قسمت های مختلف صنعت کاربرد دارد.

رایج ترین دستگاهی که برای خم کردن ورق های فلزی مورد استفاده قرار می گیرد دستگاه پرس برک است. این دستگاه به کمک اجزای هیدرولیکی و مکانیکی خود ورق های فلزی را طریق یک نیروی بسیار زیاد شکل دهی می کند. کار با دستگاه پرس برک نیازمند ملاحضات ایمنی و دقت بالایی است.

انواع و اقسام این دستگاه ها در بازار موجود می باشند از جمله پرس برک دوبل ، پرس برک برقی cnc و پرس برک تک جک . این دستگاه ها می توانند در اندازه های مختلف انواع مخروط ها ، کانال ها ، زاویه ها و تنوع گسترده ای از اجزای مختلف را شکل دهی کنند.

 

 نمونه ای از دستگاه های cnc پرس برک
 20150506152646_93387 Hydraulic-press-brake-2

 

برای تولید قطعات با شکل های مختلف انواع و اقسام قالب ها و پانچ های V شکل و همچنین کانال شکل در صنعت موجود می باشد و می توان هر کدام را بر حسب نیاز استفاده کرد و چنانچه قطعات مورد نیاز منحصر به فرد باشند می توان از قالب های سفارشی استفاده کرد.

با استفاده از این ابزارهای استاندارد و یا سفارشی می توان قطعات مختلفی را در شکل های مربع مستطیل و گرد و همچنین شکل های پیچیده پیاده سازی کرد.

در این جدول می توانید برخی از انواع خم ها و فرم هایی را که می توان توسط دستگاه پرس برک پیاده کرد را مشاهده کنید:

 333

 

استفاده از فناوری CNC در دستگاه های پرس برک باعث شده که خدمات خم و فرم دهی دقیقی را شاهد باشیم.

این دستگاه ها برای شکل دهی طیف گسترده ای از انواع ورق های فلزی در ابعاد ، جنس و ضخامت های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. و همچنین این دستگاه ها قابلیت تولید حجم بالا با کمترین نیاز به پرداخت ثانویه را دارا می باشند.

لطفا مطالعه کنید: بررسی انواع ابزار های cnc پانچ و برش

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهدسته بندی هاحساب من
جستجو