بررسی برخی نکات مهم ماشین آلات صفحه تراش
سایر ماشین آلات صنعتی

بررسی برخی نکات مهم ماشین آلات صفحه تراش

بررسی برخی نکات مهم ماشین آلات صفحه تراش: بر روی ماشین های صفحه تراش باید گیره های مخصوص، بزرگ و قوی نصب گردد به طوری توانایی مقاومت در برابر نیروهای زیاد را داشته باشند. اندازه یک دستگاه صفحه تراش عموما بر اساس بزرگترین ابعاد قطعه کاری که می تواند براده برداری کند معین می شود برای مثال یک صفحه تراش 7 متری توانایی ماشینکاری قطعاتی تا اندازه 7 متر را دارد.

در ماشین های صفحه تراش دروازه ای جهت مهار قطعه کار از روبند ها ( clamp ) و به جای گیره از تکیه گاه های بزرگ (  support ) استفاده می گردد. ابزارهای مورد استفاده در این فرایند همانند ابزارهای تراشکاری هستند ( قلم پیشانی تراش ) و از جنس HSS می باشند و اندک تفاوتی در زاویه لبه دارند. ابزارهای صفحه تراشی داخلی را نیز به راحتی می توانید بسازید و یا خریداری کنید.

مهم ترین مزیتی که دستگاه های صفحه تراشی نسبت به دستگاه های فرزکاری دارند این است که از ابزارهای تک لبه استفاده می کنند و لذا به راحتی می توان آن ها را تیز نمود و همچنین از نظر قیمتی نسبت به تیغه فرزها دارای قیمت تمام شده کمتری هستند

از نظر کیفیتی، کیفیت سطوح ایجاد شده با استفاده از دستگاه های صفحه تراشی آنچان خوب نیست و این مسئله به دلیل وجود خطوط موازی بر روی قطعه کار است.

قطعات متنوعی را می توان با استفاده از ماشین آلات صفحه تراش ایجاد نمود از جمله تراش سطوح هموار، منحنی و یا شیب دار که علاوه بر ماشین فرز می توان از دستگاه صفحه تراش نیز استفاده کرد.

توسط ماشین های صفحه تراش شما قادر خواهید بود بر روی سطوح داخلی و خارجی قطعه کارها عملیات ماشینکاری مختلفی را انجام دهید که عبارتند از:  ایجاد شیار، جای خار، شکل های مختلف هندسی، ماشینکاری سطوح افقی و عمودی،  ماشین کاری سطوح زاویه دار و … را ایجاد نمایید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهدسته بندی هاحساب من
جستجو