آموزش پیشرفته دستگاه برش cnc
صنایع CNC و تراش

آموزش پیشرفته دستگاه برش cnc

آموزش پیشرفته دستگاه برش cnc: به منظور کار با دستگاه های سی ان سی نیازمند برخورداری از دانش خاصی می باشد و افراد با توانایی های خاصی می توانند با این دستگاه برش و فرزکاری کار کنند.

دستگاه های برش cnc توسط کامپیوتر برنامه ریزی شده اند و دارای پیچیدگی های خاصی می باشند. از این رو هر کسی توانایی انجام عملیات تراش و برش با این دستگاه ها را ندارد و بایستی برای کار با این ماشین آلات حتما دوره های آموزشی مربوطه را گذراند.

این آموزش ها و مهارتها را می توان، در نهادهای دانشگاهی و یا در کلاسهای خصوصی که در آموزشگاه ها برگزار می گردد، کسب نمود.

افراد فعال در این حوزه، بایستی به زبان برنامه نویسی دستگاه مسلط باشند تا اگر در حین کار مشکلی در انجام عملیات رخ داد، بتوانند برنامه دستگاه را تغییر دهند.

دستگاه و ماشین آلات cnc

دستگاه و ماشین آلات cnc جزء آن دسته از دستگاه هایی است که با حضور خود توانسته است فعالیت های صنعتی و برشکاری و فرزکاری بسیاری را انجام داده و مورد توجه صنعتگران قرار گیرد.

با توجه به اطلاعاتی که از این دستگاه در دسترس می باشد، نمونه های بسیار متنوعی از این دستگاه را می توان در بازار مشاهده کرد و چندان تفاوتی میان این دستگاه های cnc نمی باشد و فقط در یک سری جزئیات متفاوت می باشد که همین تفاوت ها باعث شده در امور مهندسی مختلفی مورد استفاده قرار گیرد.

از این رو با توجه به دسترسی آسان صنعتگران به این دستگاه و استفاده در امور مهندسی، این دستگاه در بازه های فرا صنعتی نیز جای خود را باز کرده است.

دستگاه های برش cnc از آن دست دستگاه هایست که از طرف ISO 9001: 2008 دارای گواهی استاندارد می باشد.

این ماشین آلات توانایی و قابلیت انجام فعالیت هایی همچون تراشکاری، فرز، حفاری روی فولاد، آلومینیوم و پلاستیک را دارند. یکی دیگر از کاربردهای مهم این دستگاه ها، خدمات مونتاژ می باشد.

جز فعالیت هایی که نام برده شد از دیگر  خدمات این دستگاه ها می توان به حفاری، بوررینگ، برنامه نویسی نوار، مهندسی معکوس و… اشاره کرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهدسته بندی هاحساب من
جستجو