چهارشنبه, ۲۵ مرداد ۱۳۹۶
»   ماشین های سنتر  »   ماشین های سنتر عمودی سه محوری
298 بازدید
۱۷ اسفند ۱۳۹۴ , ساعت ۱۷:۴۵

ماشین های سنتر عمودی سه محوری

  :

ماشین های سنتر عمودی سه محوری

دستگاه و ماشین های  CNC، ابزار های هستند که با استفاده سیستم کامپیوتری کار می کنند. دستگاه CNC این امکان را می دهد که بتوانیم قطعاتی از مواد گوناگون را با سرعت بالا و دقت مناسب تراش دهیم که ماشین های سنتر عمودی سه محوری نمونه ای از آن است.

طرح های پیاده شده توسط دستگاه CNC ابتدا توسط نرم افزار های مخصوص از قبیل CAM پیاده سازی شده و سپس توسط دستگاه اجرا می گردد. البته این طرح ها را نیز به صورت دستی توسط اپراتور می توان به دستگاه داد.

♦ در سیستم استاندارد مربوط به دستگاه های CNC، تعدادی برابر با ۹ محور استاندارد تعریف شده است. که به شرح زیر می باشند:
سه محور خطی، سه محور دورانی، سه محور خطی مکمل.

ماشین های فرز نیز از دیگر دستگاه های صنعتی می باشند که در صنعت بسیار مورد استفاده قرار می گیرند. این ماشین ها از نظر شکل ظاهری مشابه دریل های رو میزی هستند ولی با این تفاوت که حداقل در سه محور می توانند قابلیت حرکت داشته باشند.

♦ ماشنین های فرز در دو دسته ی کلی قرار می گیرند :
ماشین فرزهای افقی
ماشین فرزهای عمودی

 

از نظر ساختمانی این دو نوع مشابه یکدیگر هستند و فقط با این تفاوت که در ماشین فرز افقی محور به صورت قائم می باشد و میز می تواند در سه جهت عمود بر یکدیگر حرکت کند.

 

در اینجا به معرفی چند نمونه از ماشین های ماشین های سنتر عمودی سه محوری می پردازیم:

 

مدل Emmegi Phantomatic M3

(CNC machining center / 3-axis / vertical (Phantomatic M3

این محصول از شرکت Emmegi برای کاربردهایی نظیر ماشین کاری میله ها و همچنین مواد آلمینیومی، مواد pvc و سایر آلیاژهای نرم و اجزای استیل تا ضخامت ۲mm مورد استفاده قرار می گیرد.
این دستگاه از یک ماشین سنتر cnc با سه محور کنترلی بهره می برد. برای اینکه ماشین cnc در سه جهت مختلف بر روی قطعه ماشین کاری را انجام دهد محور اسپیندل را از یک سیستم کنترل اتوماتیک بهره مند کرده اند به طوری که در سه موقعیت مختلف قرار گیرد.

جهت مطالعه مطالب بیشتر به لینک زیر مراجعه کنید :

اطلاعات بیشتر

 

مدل VF-1 محصول شرکت HASS  

توضیحات فنی

CNC machining center / 3-axis / vertical  ۵۰۸ x 406 x 508 mm | VF-1

برجسته ترین ویژگی که برای این مدل از دستگاه های شرکت HAAS می توان ذکر کرد ابعاد مناسب ان است که این ابعاد برابر ۵۰۸ x 406 x 508 mm  می باشد، دیگر ویژگی های مناسب این دستگاه نیرو محرکه ۳۰ اسب بخار که برابر ۲۲.۴ KW  می باشد. که این ویژگی امکان دسترسی به سرعت ۸۱۰۰ دور بر دقیقه را ممکن می سازد و زمانی که سرعت دستگاه به محدوده ۱۰۰۰ ipm (25.4 m/min) رسید یک کنترلر ۲۰ مرحله ای وارد سیستم می گردد.

جهت مطالعه مطالب بیشتر به لینک زیر مراجعه کنید :

اطلاعات بیشتر

 

مدل VERTICAL CENTER SMART 530C شرکت MAZAK

High-productivity 3-axis CNC vertical machining center (1 300 x 550 mm | VERTICAL CENTER SMART 530C 2PC

از لحاظ بازدهی کاری این دستگاه یک نومنه موفق و کارامد می باشد و در هنگام بارگذاری قطعه از اتلاف زمان جلوگیری می کند. از دیگر ویژگی های این دستگاه دقت بالا و برخوردار از ساختار مقاوم است . در این دستگاه پایه ها و ستون های دارای استحکام مناسبی می باشند و از جنس فولاد ساخته شده است.

جهت مطالعه مطالب بیشتر به لینک زیر مراجعه کنید :

اطلاعات بیشتر

 

مدل NVX 5080 شرکت DMG 

توضیحات فنی

High-productivity 3-axis CNC vertical machining center (800 x 530 x 510 mm | NVX5080 II)

این سری از ماشین های تولید شرکت DMG به دلیل برخورداری از یک محور اسپیندل با حداکثر سرعت بهبود یافته تا  ۱۵۰۰۰ (Min-1) از بهره وری بالایی برخوردار هستند.

 

جهت مطالعه مطالب بیشتر به لینک زیر مراجعه کنید :

اطلاعات بیشتر

 

جهت مشاهده تمام مطالب مربوط به این مبحث لطفا کلیک کنید >>> ماشین های سنتر

ماشین های فرزکاری یونیورسالهمان طور که بیان شد ماشین های فرز انواع و اقسام گوناگونی دارند که ماشین های فرز یونیورسال یکی از انواع ماشین های فرز به شمار می آید، از نظر ساختاری این ماشین مشابه ماشین فرز افقی...
ماشین افقی پنج محور و بیشترماشین های فرز در دو نوع عمودی و افقی هستند که این تقسیم بندی بستگی به نحوه قرار گیری محور اصلی دارد، که هر کدام کاربرد خاص و کارایی مخصوص به خود را دارد و...
ماشین سنتر افقی چهار محوریماشین های فرز به دو دسته افقی و عمودی تقسیم می شوند. در ماشین های فرز افقی محور دستگاه و میز در سه جهت عمود بر هم به صورت طولی ، عرضی و قائم حرکت می...
ماشین های سنتر افقی سه محوریماشین های فرز ازجمله ماشین ها و دستگاه هایی هستند که از آن ها جهت تراشکاری و ایجاد طرح های پیچیده بر روی فلزات و دیگر مواد جامد استقاده می شود. طرح مورد نظر جهت...
کاربرد دستگاه سی ان سی cnc منبت چند کله

کاربرد دستگاه سی ان سی cnc منبت چند کله

بررسی نحوه طراحی دستگاه cnc منبت 8 کله بررسی ساختار دستگاه cnc منبت ۸ کله نکات فنی کار با ماشین cnc چوب منبت کاری ساختار cnc منبت 8 کله و ویژگی های آن
دستگاه CNC منبت 8 کله
 • محصولات داخلی

 • گالری برخی از ماشین آلات خارجی

 • به صفحه رسمی ما در تلگرام بپیوندید
  https://telegram.me/arnius
  arnius@ 

  تبلیغات
 • تبلیغات
 • کاربردها

 • دسته های محصولات

 • This site is protected by WP-CopyRightPro