دوشنبه, ۳۰ مرداد ۱۳۹۶
»   کنترلر cnc  »   برسی اتصالات در استفاده از کنترلرهای mach3
316 بازدید
۶ آبان ۱۳۹۵ , ساعت ۲۲:۳۱

برسی اتصالات در استفاده از کنترلرهای mach3

  :

برسی اتصالات در استفاده از کنترلرهای mach3 : مچ تری را می توان به عنوان یکی از انعطاف پذیر ترین برنامه کنترلی در نظر گرفت که از این سیستم امروزه جهت کنترل دستگاه های فرز بسیار استفاده می شود. برخی از کاراکترهایی که در mach3 استفاده شده است بدین شرح می باشد:

برخورداری از کلیدهای کنترلی که هر یک وظیفه خاصی را دارند
محورهای اصلی که به صورت عمود بر یکدیگر حرکت می کنند ( محورهای X , Y , Z )
ابزار که وظیفه تراش قطعه کار را برعهده دارد
برخورداری از تعداد سوئیچ جهت تعیین موقعیت که عملیات Home گفته می شود
تعدادی سوئیچ که محدوده حرکت را تعیین می کنند
کنترل اسپیندل موتور ( اسپیندل موتور در دستگاه های cnc می توانند همانند فرز تیغ ابزار را بچرخاند و یا اینکه همانند دستگاه تراش قطعه کار را بچرخاند )
توانایی اضافه شدن و کنترل سه محور دوار ( یا روتاری ) که دوران به حول یک محور را شامل می شود و یا اضافه کردن محورهای خطی اضافه که می توانند در راستای محور های X , Y , Z باشند. این محور ها می توانند با سرعت های متفاوتی حرکت کنند و یا می توان آن ها را به صورت دستی کنترل نمود
سیستم کنترل خنک کاری دستگاه با آب صابون و یا سیستم اتوماتیک روغنکاری
برخورداری از انکودرهای دیجیتال که موقعیت حرکت محورها را نشان می دهند

اتصال بین کامپیوتر و کنترلر  می تواند بصورت پارالل ، usb  و یا Lan باشد. پورت های usb و Lan در صورت استفاده باید از اسموت استپر باشند.

بیشتر اتصالات بین دستگاه سی ان سی و کامپیوتر در زمانی که از کنترلر mach3 استفاده می کنیم به وسیله پورت پارالل ( پرینتر ) صورت می گیرد. این نکته را در نظر داشته باشید که برای یک دستگاه ساده شاید یک پورت پارالل کافی باشد اما برای دستگاه های پیچده معمولا نیاز به دو پورت است.

اتصال سایر تجهیزات از قبیل نمایشگر های  lcd، سیستم های تعویض ابزار (tool changer cnc ) ، axis clamp  و یا swarf conveyor  توسط سیستم های مجهز به پروتکل ارتباطی مدباس (  modbus) همانند Plc و یا کنترلرهایی با ساختار مدباس صورت می گیرد.

همچنین بر روی صفحه کلید تعدادی کلید جهت فرمان های خاص در نظر گرفته شده است که شما می توانید توسط keyboard emulator  آن ها را به کلید های روی صفحه نمایش معادل سازی کنید و بدین ترتیب با فشردن این کلیدها معادل ورودی تعریف شده تلقی می گردد.

همان طور که بیان شد یکی از راه های ارتباطی استفاده از پورت پارالل کامپیوتر است.  جهت اتصال کامپیوتر به پرینتر یک کابل ۲۵ رشته در نظر گرفته می شود و قدمت این نوع ارتباط به زمان ساخت اولین کامپیوتر های فلاپی خور بر می گردد و به عنوان ساده ترین راه انتقال اطلاعات بین سایر دستگاه ها و کامپیوتر به شمار می رود.

سیگنال ورودی و خروجی از mach3 به صورت باینتری هستند ( یعنی صفر و یک ). این سیگنال ها سطوح ولتاژی هستند که بر روی پین های خروجی ارسال شده و یا بر روی پین های ورودی دریافت می گردد.

مدارات مجتمع TTL خانواده سری ۷۴XX بسیار خانواده موفقی جهت استفاده در بردهای الکترونیک است. در خانواده TTL هر ولتاژ بین ۰ تا ۰.۸ ولت به عنوان صفر و هر ولتاژ بین ۲.۴ تا ۵ بعنوان یک در نظر گرفته می شود. اگر ولتاژ منفی و یا بالاتر از ۵ ولت به پایه ها وصل نمایید، آی سی آسیب خواهد دید.

جهت مشاهده تمام مطالب مربوط به این مبحث لطفا کلیک کنید >>> کنترلر cnc

بررسی تاریخچه ساخت cnc و کنترلرهای cnc: در حالت کلی روند رشد و پیشرفت صنعت سی ان سی را می توان بدین صورت بیان کرد: ♦ با رشد و پیشرفت صنعت و تکنولوژی نیاز انسان به ماشین های اتوماتیک و خودکار...
بررسی cnc کنترلرهای FAGOR و انواع آن: شرکت فاگور اتوماسیون (FAGOR AUTOMATION ) به عنوان یکی از شرکت های با تجربه در زمینه ساخت و توسعه محصولات اتوماسیون ماشین آلات و سیستم های کنترلی است و تمام تلاش خود را...
بررسی cnc کنترلرهای هایدن هاین Hidendain و انواع آن : شرکت هایدن هاین یک شرکت متعلق به بخش خصوصی واقع در تورنتوی آلمان است که در زمینه ساخت کنترلرهای عددی برای ماشین ابزارها فعالیت می کند همچنین علاوه بر این...
بررسی تنظیمات اولیه نرم افزار کنترلی mach3 cnc : در این قسمت تصمیم بر این است که توضیحاتی کلی در مورد محیط نرم افزاری مچ تری ارائه شود که برای این منظور ابتدا لازم است نرم افزار را نصب کرده و...
کاربرد دستگاه سی ان سی cnc منبت چند کله

کاربرد دستگاه سی ان سی cnc منبت چند کله

بررسی نحوه طراحی دستگاه cnc منبت 8 کله بررسی ساختار دستگاه cnc منبت ۸ کله نکات فنی کار با ماشین cnc چوب منبت کاری ساختار cnc منبت 8 کله و ویژگی های آن
دستگاه CNC منبت 8 کله
 • محصولات داخلی

 • گالری برخی از ماشین آلات خارجی

 • به صفحه رسمی ما در تلگرام بپیوندید
  https://telegram.me/arnius
  arnius@ 

  تبلیغات
 • تبلیغات
 • کاربردها

 • دسته های محصولات

 • This site is protected by WP-CopyRightPro